Wiceprezydenci apelują do pani minister

Wiceprezydenci Gdańska, Poznania, Wrocławia i Szczecina napisali gorzki list do minister Katarzyny Hall.
Wiceprezydenci apelują do pani minister

Ewa Kamińska, wiceprezydent Gdańska, Elżbieta Masojć, wiceprezydent Szczecina, Sławomir Hinc, wiceprezydent Poznania i Jarosław Obremski, wiceprezydent Wrocławia napisali, że subwencja oświatowa nie odpowiada jakimkolwiek realnym standardom szkoły XXI w. , a jej wysokość wymusiła na gminach przejęcie znacznych zobowiązań finansowych pokrywanych z podatków lokalnych.

Czytaj też: Samorządy protestują przeciw okrojonej subwencji oświatowej

„Chcemy podkreślić, że wszystkie działania ministerstwa, których efektem jest przerzucanie nowych zobowiązań na samorządy uważamy za nieetyczne, a w dłuższej perspektywie, także szkodliwe dla oświaty. Obecna tendencja w ministerstwie wydaje się nam próbą uregulowania i ujednolicenia wszystkiego i zamiany samorządów w terenowe organy administracji państwowej. Uważamy, że powinniśmy się trzymać zasady wymagań w stosunku do samorządu adekwatnych do wysokości subwencji” – czytamy w liście wiceprezydentów.

Za szczególnie szkodliwe samorządowcy uważają przerzucanie na samorządy kosztów zmian z jednoczesnymi działaniami ministra finansów, zawężającymi ich możliwości finansowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE