PARTNER PORTALU
 • BGK

Więcej dla gmin na opiekę świetlicową

 • pt    21 listopada 2013 - 12:50
Więcej dla gmin na opiekę świetlicową

Ministerstwo edukacji i samorządowcy porozumieli się w sprawie zmian sposobu podziału subwencji oświatowej i przeznaczenia większej kwoty na opiekę świetlicową.
Podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu samorządowcy opiniowali projekt rozporządzenia MEN dotyczący podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2014.

- Dobrze by było, gdyby zwiększyła się waga, którą liczone są dzieci korzystające ze świetlic szkolnych – mówił Marek Olszewski ze Związku Gmin Wiejskich RP.

Jak tłumaczyli samorządowcy w związku z obniżeniem wieku szkolnego oraz ze zmianami w sposobie życia opieka świetlicowa to zadanie o wiele szersze niż było dotychczas.

Ministerstwo edukacji przystało na propozycje samorządowców. - Proponujemy zwiększenie wagi P31 o 50 proc., a także objęcie tą wagą wszystkich uczniów klas pierwszych –  informował wiceminister edukacji Maciej Jakubowski.

Minister dodał,  że w podziale subwencji oświatowej uwzględnione są także środki przeznaczone na edukacje uczniów sześcioletnich w oddziałach liczących nie więcej niż 25-osób.

- W sumie na te dwa zadania będzie przeznaczona wyższa kwota; nie 55 mln zł, ale 90 mln zł – poinformował Jakubowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • Sylwia G., 2013-11-23 12:24:11

  Warto czegoś mądrego posłuchać. Może odwrócić tok myślenia o "180 stopni" ! Tak to jest,prawdaż?
 • msl, 2013-11-21 22:29:08

  Minister Jakubowski nie wiedział też,że np. z orzeczoną chorobą zawodową nie można pracować. Sami specjaliści z górnej półki w tym rządzie.
 • Uczeń, 2013-11-21 13:17:32

  Śmieszny ten minister. Waga P31 dotyczy uczniów niepełnosprawnych! Ciekawe czy sejm zatwierdzi tą wagę dla wszystkich pierwszoklasistów? Ha, ha, ha..... W gruncie rzeczy taki 6-latek to jak 7-latek tylko niepełnosprawny! To jest Polska ...