PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej miejsc dla gorzowskich maluchów

  • PAP    9 maja 2012 - 13:40
Więcej miejsc dla gorzowskich maluchów

W Gorzowie przybędzie 75 miejsc dla przedszkolaków m.in. dzięki zagospodarowaniu dodatkowych pomieszczeń w przedszkolach samorządowych. W mieście cały czas brakuje miejsc w tego typu placówkach.
Na oddziały przedszkolne dla 50 dzieci zostaną zagospodarowane szatnie w przedszkolach miejskich nr 19 i 22. Ponadto 25 kolejnych miejsc znajdzie się w placówce nr 21, z której dwa oddziały pięciogodzinne zostaną przeniesione do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16.

Placówki są po wstępnych oględzinach, przeprowadzonych przez inspektora z wydziału edukacji, który potwierdził możliwość przystosowania pomieszczeń na docelowe oddziały przedszkolne. Prace adaptacyjne zakończą się do września.

Jak poinformowała  rzecznik Urzędu Miasta Gorzów Wlkp. Anna Zaleska, powyższe rozwiązania pozwolą zabezpieczyć 75 miejsc dla dzieci trzyletnich, co znacząco złagodzi aktualny niedobór miejsc w placówkach przedszkolnych, szczególnie na osiedlu Górczyn. Podczas naboru na nowy rok szkolny w Gorzowie zabrakło ponad 300 miejsc.

Jak wyjaśniła Zaleska, od 1 września 2012 r., zgodnie z założeniami reformy, wszystkie sześciolatki miały obowiązkowo rozpocząć naukę w klasach I szkół podstawowych. Z tego powodu liczba dzieci uprawnionych do korzystania z opieki przedszkolnej miała zmniejszyć się w mieście o około tysiąc.

"Wdrożenie reformy pozwoliłoby na zabezpieczenie miejsc dla wszystkich zainteresowanych oraz stworzyłoby możliwość przyjęcia dzieci 2,5-letnich. Jednak decyzja o odroczeniu reformy na kolejne dwa lata, tj. do 2014 r. spowodowała, że problem braku miejsc nie został rozwiązany" - dodała Zaleska.

Na zagospodarowanie pomieszczeń na potrzeby oddziałów przedszkolnych miasto przeznaczy 60 tys. zł. Urzędnicy starają się także promować edukację szkolna sześciolatków, którzy stając się uczniami zwalniają miejsca w przedszkolach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.