PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiecha na hali za prawie 70 mln zł

  • GK    14 kwietnia 2011 - 11:50
Wiecha na hali za prawie 70 mln zł

Wiecha zawisła na budowie hali sportowej na Zawodziu. Wykonawcy zakończyli montaż trybun betonowych i konstrukcji dachowej.
Ustawione zostały także schody zewnętrzne oraz stropy i ściany czwartej kondygnacji. W związku z tym budowa obiektu na etapie stanu surowego otwartego została zakończona. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Hala na Zawodziu za blisko 70 mln zł zostanie wybudowana i przygotowana do użytkowania do czerwca 2012 roku.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Realizowany w ramach Programu Rozwoju Subregionu Północnego uzyskał dofinansowanie 29,5 mln zł, przy kosztach ogólnych sięgających ponad 69 mln zł.

Blisko 45 mln zł pochodzi ze środków zewnętrznych biorąc pod uwagę dofinansowanie także z ministerialnego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Hala będzie czterokondygnacyjnym budynkiem z salą wielofunkcyjną – areną o wymiarach 58 x 38 m z boiskami do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, która dysponować będzie widownią o pojemności do 7.100 miejsc siedzących (razem z miejscami na trybunach teleskopowych).

Oprócz głównej areny w hali zlokalizowane będą dwa boiska treningowe oraz dwie sale ćwiczeń. Na parterze umieszczone będą kasy, foyer, restauracja z zapleczem, część prasowa z salą konferencyjną i barem, pokoje sędziów, trenerów, szatnie, sanitariaty zawodników, magazyny i dwa treningowe.

Hala stoi przy ul. Żużlowej, w sąsiedztwie Miejskiego Stadionu Żużlowego, co otwiera perspektywę utworzenia na Zawodziu centrum sportowego miasta.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Polowanek, 2011-04-14 15:31:33

    dach nad głową to bardzo istotna , rzecz któż się z tym nie zgodzi?