PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiedza Edukacja Rozwój, szkolenia: 46 mln zł dla pomorskiej młodzieży

  • bad    2 marca 2015 - 17:09
Wiedza Edukacja Rozwój, szkolenia: 46 mln zł dla pomorskiej młodzieży

Nowy program Wiedza Edukacja Rozwój to szansa dla pomorskiej młodzieży rozpoczynającej karierę zawodową. Fot. mat. prasowe

Samorząd województwa pomorskiego rozpoczyna nabór wniosków na realizację projektów kierowanych do młodzieży w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Jako pierwsze, po środki z funduszy europejskich na edukację, rozwój zawodowy i wsparcie mobilności młodych mieszkańców regionu, mogą starać się powiatowe urzędy pracy z województwa pomorskiego.

– Nowy program Wiedza Edukacja Rozwój stwarza ogromne szanse dla pomorskiej młodzieży rozpoczynającej karierę zawodową. Zapewni im możliwość dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu. Pozwoli zdobyć nowe  umiejętności zawodowe zgodne z potrzebami lokalnych pracodawców, a  w efekcie ułatwi dostęp do sprawdzonych ofert pracy – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Powiatowe urzędy pracy z województwa pomorskiego będą mogły składać wnioski  w terminie od 3 do 17 marca 2015 w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Zaplanowane działania będą kierowane do bezrobotnej młodzieży z Pomorza w wieku od 18 do 29 roku życia – bezrobotnych, biernych zawodowo, poszukujących pracy.

W ramach projektów będą oferowane różne formy pomocy młodzieży, w tym: szkolenia, staże, dotacje na podjęcie działalności gospodarczej, a także bony stażowe, szkoleniowe i na zasiedlenie (bony to gwarancja skierowania bezrobotnego na wskazane przez niego szkolenie lub staż, a także jednorazowe dofinansowanie kosztów związanych ze zmianą miejsca zamieszkania).

Młodzież, która zgłosi chęć udziału w projekcie w ciągu czterech miesięcy od dnia zarejestrowania w powiatowym urzędzie pracy bądź przystąpieniu do projektu otrzyma ofertę zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu.

Więcej informacji o naborze projektów dla powiatowych urzędów pracy można znaleźć tutaj:

Oprócz powiatowych urzędów pracy działania oferujące pomoc młodym mieszkańcom regionu będą też realizowały niepubliczne instytucje rynku pracy. Ogłoszenie pierwszych konkursów planowane jest jeszcze w tym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.