PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiedza oczkiem w głowie Małopolski

  • JL    29 marca 2010 - 08:54

Małopolscy starostowie podczas swego ostatniego konwentu przystąpili do porozumienia mającego popularyzować matematykę i nauki rozwijające innowacyjną gospodarkę oraz budowę społeczeństwa opartego na wiedzy.
Wsparli tym samym zawarte w październiku 2009 r. porozumienie w tej sprawie władz województwa i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma ono charakter otwarty. Mogą do niego przystąpić partnerzy samorządowi, uczelnie wyższe, instytucje związane z oświatą, polityką zatrudnienia i rozwojem innowacyjności, również spoza Małopolski.

Podczas posiedzenia starostowie rozmawiali również o systemach geoinformacyjnych i zmianach w funkcjonowaniu powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych. Zapoznali się też z informacją o projekcie „Diament”, którego celem jest stworzenie systemu pracy z uczniami zdolnymi w województwie.

Region stara się systemowo wspierać wybitnie uzdolnionych, także tych uczących się zawodowo. Oprócz „Diamentu” służy temu „Małopolski program stypendialny dla uczniów szczególnie uzgodnionych”, „Program promocji zdolnej młodzieży” program „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.

Podczas posiedzenia wicemarszałek Leszek Zegzda wręczył również nagrody i dyplomy zwycięzcom drugiej edycji konkursu „Zobaczyć matematykę”. Konkurs organizuje Instytut Matematyki UJ. Uczestniczą w nim uczniowie szkół średnich z całej Polski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Doświadczony turysta z północy Polski, 2010-03-30 15:13:46

    Województwo małopolskie źle postawiło. Rodowici mieszkańcy tego województwa nie mają głowy do matematyki i innych nauk ścisłych. Tak, taka jest bolesna prawda. Mogą próbować swych sił zdecydowanie gdzie indziej - w kulturce, literaturze, teatrzykach, wierszyczkach i całej reszcie gadaniny z której... w końcu nie powstaje nic konkretnego a jedynie takie nijakie lelum - polelum. Małopolsko! Nie tędy droga! Nie dla psa kiełbasa.  rozwiń