PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiedza to potęgi klucz

  • JL    30 kwietnia 2010 - 09:45
Wiedza to potęgi klucz

240 samorządowców uczestniczy w I edycji projektu MSWiA, czyli w studiach podyplomowych Akademia Liderów Samorządowych.
Roczne studia podyplomowe rozpoczęły się 16 października 2009 r. Potrwają do 30 września. Są przeznaczone dla pracowników szczebla kierowniczego w samorządzie. Uczestniczy w nim m.in. 11 starostów i 7 wicestarostów, 7 prezydentów miast i 4 wiceprezydentów, 24 burmistrzów i 15 zastępców burmistrza, 37 wójtów, 93 sekretarzy gmin, powiatów i miast oraz 29 skarbników gmin i miast.

Akademia Liderów Samorządowych to wyjątkowy i pierwszy taki projekt w Polsce. Ma podnosić kompetencje kadr menadżerskich w samorządzie terytorialnym, na wzór Master of Public Administration. Podobne rozwiązania proponują uczelnie m.in. we Włoszech, Belgii i w USA.

Studia prowadzone są we współpracy z trzema uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Warszawskim, Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu wraz z jej wydziałem zamiejscowym w Chorzowie oraz z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu.

Projekt pogłębia wiedzę prawniczą, sprawność organizacyjną i umożliwia doskonalenie umiejętności menedżerskich. Studia pokazują, jak sprawować przywództwo i jak odgrywać rolę lidera samorządowego. Największym atutem Akademii Liderów Samorządowych jest praktyczny charakter przekazywanej wiedzy i wypracowanie rozwiązań mogących przydać się w codziennej pracy. Ideą akademii jest również wymiana doświadczeń między samorządowcami.

Studia pomagają pogłębić wiedzę z prawa samorządowego, finansów publicznych, szeroko rozumianej promocji, zwracając również uwagę na trudne aspekty kierowania zespołami ludzkimi. Przyczyniają się do tworzeniu nowoczesnego samorządu w Polsce. Prowadzą je specjaliści z prawa, ekonomii, zarządzania zasobami ludzkimi i administrowania funduszami Unii Europejskiej.

Słuchacze Akademii Liderów Samorządowych kończą udział w projekcie pracą podyplomową. Na zakończenie uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia studiów, wydawany przez uczelnię wyższą oraz certyfikat ukończenia Akademii Liderów Samorządowych, wydawany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej o Akademii Liderów Samorządowych na: www.administracja.mswia.gov.pl, w zakładce Departament Administracji Publicznej/Projekty systemowe DAP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.