PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiejska szkoła z nowoczesną salą gimnastyczną

  • AW    16 sierpnia 2012 - 09:56
Wiejska szkoła z nowoczesną salą gimnastyczną

Szkoła Podstawowa w Brzuśniku w gminie Radziechowy-Wieprz wzbogaciła się o nowoczesną salę gimnastyczną wraz z m.in. szatnią, magazynem sprzętu sportowego i pomieszczeniami lekcyjnymi.
- Budowa tej sali nie byłaby możliwa, gdyby nie unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego - powiedział Andrzej Gościniak, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego podczas uroczystości otwarcia sali.

Jak informuje urząd marszałkowski, w ramach projektu pn. „Budowa i wyposażenie przyszkolnej sali gimnastycznej w Brzuśniku wraz ze stołówką”, zbudowano i wyposażono obiekt o powierzchni blisko 1 tys. m2 w którym oprócz sali sportowej z zapleczem sanitarnym znajdują się też: stołówka, zaplecze społeczno-edukacyjne i przewiązka łącząca budynek szkoły z salą sportową.

Sala gimnastyczna wraz z przebieralnią, umywalnią, pokojem instruktora wychowania fizycznego, magazynem sprzętu sportowego i szatnią z łazienką dla osób niepełnosprawnych, a także salami lekcyjnymi i pomieszczeniami do zajęć pozalekcyjnych została wyposażona w nowoczesny sprzęt i służyć będzie przede wszystkim dzieciom i młodzieży szkolnej w ramach zajęć z wychowania fizycznego i zajęć pozalekcyjnych.
Obiekt będzie również udostępniany dla różnych form aktywności sportowo-rekreacyjnej po godzinach lekcyjnych.

Całkowita wartość projektu zamknęła się w kwocie ponad 2 mln zł, z czego kwota dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 to ponad 1,76 mln zł.

Dofinansowanie projektu było uzasadnione potrzebą społeczną oraz istotną rolą realizacji inwestycji dla lokalnej społeczności. Projekt przyczyni się do wzrostu dostępności i poprawy warunków kształcenia na poziomie podstawowym w Brzuśniku i w Gminie Radziechowy-Wieprz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.