PARTNER PORTALU
  • BGK

Większość sześciolatków nie nadaje się do pierwszej klasy

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    16 lutego 2012 - 07:41
Większość sześciolatków nie nadaje się do pierwszej klasy

Nawet 70 proc. sześciolatków nie przechodzi procesu rekrutacji do pierwszej klasy w niepublicznych podstawówkach. Stawia to pod znakiem zapytania obowiązek szkolny dla dzieci od szóstego roku życia.
Przedstawiciele szkolnictwa niepublicznego zastrzegają co prawda, że nie są grupą reprezentatywną, bo rekrutują wedle swoich wymagań. Ale daje to po części obraz, jaki procent sześciolatków jest gotowy do rozpoczęcia nauki w szkole – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Obowiązek sześciolatków z podpisem prezydenta

Ale może być jeszcze gorzej. Za dwa lata naukę w szkole obowiązkowo rozpoczną wszystkie sześcioletnie dzieci. Pytanie, kto wtedy zapłaci za ich zajęcia stymulujące i reedukacyjne, aby mogły udźwignąć ciężar, być może za duży, na ich wiek.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • karramba, 2012-02-16 19:27:29

    Sosa - całkowicie się z Tobą zgadzam! Ten rząd jest aspołeczny. Nie ma żadnej dziedziny życia, w ktorej ten rząd byłby przychylny obywatelowi. Wszystko kiedyś się kończy. Jeszcze kilka lat, a z Polski nie zostanie dosłownie nic, tylko banda złodziei i cwaniaków oraz garstka biedoty.
  • Sosa, 2012-02-16 17:03:12

    Obowiązek szkolny 6-latków jest podyktowany niepisanym Krajowym Programem Niszczenia Narodu,wpisuje się w całokształt działań w wielu dziedzinach takich jak "służba zdrowia",[ukryte,aborcja,eutanazja] likwidacja wielu gałęzi gospodarki,[emigracja za chlebem],wyprzedaż majątku narodowego ,o...graniczanie wolnej myśli.  rozwiń