PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielki sukces uczniów z Gryfic

  • AT    12 lipca 2012 - 13:29
Wielki sukces uczniów z Gryfic

Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „Spiritus Vitae”, działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Gryficach, między 19 a 22 lipca 2012 r. będzie walczyło o zwycięstwo w ogólnoświatowym finale konkursu „Europejska Firma Roku JA-YE”.
Zarząd Województwa dofinansował wyjazd uczniów do Bukaresztu, gdzie odbędą się ostateczne zmagania między najlepszymi młodzieżowymi firmami z całego świata.

Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „Spiritus Vitae” od listopada 2011 roku brało udział w ogólnopolskim konkursie na najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo pt. „Produkcik 2012”, organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Zespół 15 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, pod opieką pani Jowity Łubińskiej, podjął się zadania polegającego na stworzeniu, wyprodukowaniu oraz sprzedaży wymyślonego przez uczniów produktu.

- Mając na uwadze najwyższe dobro społeczne - ludzkie życie, zdecydowaliśmy się na produkcję zestawów do udzielania pierwszej pomocy, w skład których wchodzi para jednorazowych rękawiczek oraz maseczka do sztucznego oddychania wraz z instrukcją jego udzielania – mówią przedstawiciele „Spiritus Vitae”.

Zwieńczeniem prac był udział w ogólnopolskim finale konkursu, do którego zakwalifikowało się 30 miniprzedsiębiorstw. Rzetelna praca wszystkich członków zespołu zaowocowała zdobyciem Grand Prix konkursu oraz tytułu najlepszego polskiego młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa 2012.

W nagrodę uczniowie z Gryfic będą reprezentować Polskę na międzynarodowym finale „JA-YE Europe Company Of The Year Competition”, który odbędzie się w dniach 19-22 lipca w Bukareszcie.

Sukces „Spiritus Vitae” został doceniony przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, który podjął decyzję o pokryciu części kosztów wyjazdu na wielki finał do Rumunii. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.