PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie: Policja bada, czy uczniowie poprawiali oceny w e-dzienniku

  • PAP/JS    14 czerwca 2017 - 21:20
Wielkopolskie: Policja bada, czy uczniowie poprawiali oceny w e-dzienniku
Uczniowie, którzy zmieniali oceny, przyznali się do winy (fot. pixabay)

Policjanci ze Złotowa (Wielkopolskie) sprawdzają, czy uczniowie jednej z tamtejszych podstawówek popoprawiali sobie oceny w e-dzienniku. Sprawcy mieli podpatrzeć, jakie hasło wpisuje do systemu nauczycielka.
Oficer prasowy złotowskiej policji asp. sztab. Maciej Forecki powiedział, że informacja o możliwości popełnienia przestępstwa, prawdopodobnie przez uczniów szkoły, trafiła do funkcjonariuszy w poniedziałek (12 czerwca).

"Chodziło o nieuprawnione zdobycie hasła a następnie - prawdopodobnie - wprowadzenie zmian w e-dzienniku. Prowadzimy postępowanie dotyczące nieuprawnionego dostępu do informacji oraz nieuprawnionego wprowadzenia zmian w danych informatycznych" - powiedział Forecki.

Jak dodał, na razie policja nie przekazuje szerszych informacji na temat okoliczności sprawy. "Funkcjonariusze będą rozpytywać uczniów w obecności rodziców, wówczas pewnie będziemy wiedzieli, czy brały w tym udział dwie, trzy osoby, czy może więcej" - powiedział.

Portal Życie Piły napisał w środę, że uczniowie zdobyli hasło do e-dziennika podpatrując je u nauczycielki. Następnie mieli sobie poprawiać jedynki i inne słabsze oceny na lepsze. Z e-dziennika, po ich interwencji miała też zniknąć jedna uwaga.

Sprawa wyszła na jaw, gdy nauczycielka porównała wpisy z e-dziennika z dokumentacją papierową. Dodatkowo e-dziennik w specjalny sposób zaznacza oceny, które zostały zmienione.

Portal podał, że uczniowie, którzy zmieniali oceny, przyznali się do winy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.