PARTNER PORTALU
  • BGK

Witek: Szkoła powinna pomagać rodzicom w wychowaniu dzieci

  • PAP/AT    26 stycznia 2017 - 11:15
Witek: Szkoła powinna pomagać rodzicom w wychowaniu dzieci
Rodzic, który daje swoje dziecko do szkoły, ma mieć świadomość, że tam jest bezpiecznie - wyjaśniła Witek (Elżbieta Witek, fot. pis.org.pl)

• Reforma edukacji przywróci do szkoły kwestię wychowania - powiedziała szefowa gabinetu premier Elżbieta Witek.
• Szkoła powinna wspierać rodziców w wychowaniu - dodała.
• Wskazywała, że rodzice i szkoła powinni współpracować w celu rozwiązania problemu zażywania narkotyków i picia alkoholu przez uczniów.
Witek była proszona w RMF FM o komentarz do badań wskazujących, że 84 proc. gimnazjalistów piło alkohol. Zwróciła uwagę, że również badania przeprowadzone kilka lat temu przez policję wskazały, że w gimnazjach wzrasta liczba przestępstw, w tym gwałtów.

"Podstawową rolą każdej rodziny, rodziców jest troska o wychowanie dzieci. Szkoła powinna wspierać rodziców w tym wychowaniu, niestety przez ostatnie lata tak zmieniono polską szkołę i tak zmieniono przepisy, że nawet rodzice mogą być oskarżeni przez własne dzieci np. o poniżanie albo o znęcanie się" - powiedziała.

Podkreślała, że rodzice powinni reagować na nieodpowiednie zachowanie dzieci. "Bardzo często rodzic woli nie wiedzieć, co złego dzieje się z jego dzieckiem, bo nie bardzo wie, jak mu pomóc" - powiedziała.

Czytaj też: Są nowe ramowe plany nauczania

Wskazała, że reforma edukacji przywróci do szkoły kwestię wychowania. "Stawiamy bardzo mocno na wychowanie. Rodzic, który daje swoje dziecko do szkoły, ma mieć świadomość, że tam jest bezpiecznie: że nie ma alkoholu, że nauczyciel zwraca na to uwagę, że są także kary za to, a szkoła i nauczyciel mają instrumenty, żeby takie sytuacje się nie powtarzały" - powiedziała.

Zwracała uwagę, że problem narkotyków, tytoniu i alkoholu jest obecny także w szkołach podstawowych. Zdaniem Witek walka z tym problemem wymaga czasu i współpracy szkoły z rodzicami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Babcia Alinka, 2017-01-26 14:41:45

    Szkołę podstawową kończyłam 45 lat temu. Alkohol piłam w 8 klasie. I jakos wyroslam na ludzi.
  • rodzic3, 2017-01-26 12:55:25

    "proc. gimnazjalistów piło alkohol. Zwróciła uwagę, że również badania przeprowadzone kilka lat temu przez policję wskazały, że w gimnazjach wzrasta liczba przestępstw, w tym gwałtów." Ludzie!! W gimnazjach, czy wśród uczniów w wieku 12-15 lat ?? W gimnazjach te gwałty się odbywają czy t...eż gimnazjaliści się ... gwałcą? Na szczęście teraz będą tylko podstawówki i będzie spokój !  rozwiń