PARTNER PORTALU
  • BGK

Wizyta białoruskiego opozycjonisty

  • ap/um-zachodniopomorskie.pl    3 marca 2011 - 16:11
Wizyta białoruskiego opozycjonisty

Wizyta Franciszka Wiaczorka w Szczecinie zaowocowała m.in. tym, że już niebawem do stolicy województwa zachodniopomorskiego przyjadą białoruscy studenci. Władze województwa nie wykluczają także możliwości odbycia stażów w samorządach dla białoruskich urzędników.
Franciszek Wiaczorka przyjechał do Szczecina na zaproszenie Centrum Dialogu Przełomy, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Uniwersytetu Szczecińskiego i NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Możliwość studiów, zwłaszcza w systemie na odległość oraz staży jest dla nas bardzo ważna, bo młodzi ludzie, którzy w przyszłości przejmą odpowiedzialność za Białoruś, muszą gdzieś nabywać doświadczenia. Naszym najważniejszym zadaniem jest obecnie dotarcie do odciętych od świata mieszkańców mojego kraju z informacją, pokazanie im nowych horyzontów – przyznaje opozycjonista.
 
Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zapowiedział, że co najmniej kilka podobnych spotkań odbędzie się jeszcze w tym roku pod auspicjami Centrum Dialogu „Przełomy”. – Chciałbym stworzyć miejsce dla realnego dialogu. To fantastyczna możliwość wspierania ruchów wolnościowych – powiedział.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.