PARTNER PORTALU
  • BGK

Władze Krosna chcą promować wolontariat

  • PAP    31 marca 2011 - 15:31

Samorząd Krosna (Podkarpackie) ogłosił konkurs, który ma promować ideę wolontariatu. Kandydatów mogę zgłaszać zarówno instytucje organizujące pracę wolontariuszy, jak i osoby korzystające z ich pomocy. Rok 2011 jest Europejskim Rokiem Wolontariatu.
- Prezydent miasta ogłosił konkurs, którego celem jest przede wszystkim promowanie idei wolontariatu, działalności na rzecz społeczeństwa. Chcemy także pokazać, że nie brakuje osób, które z dobrego serca, pomagają drugiemu człowiekowi. Kolejnym istotnym celem jest nadzieja, iż dzięki promocji wolontariatu wzrośnie w naszym mieście aktywność wolontariuszy na rzecz osób indywidualnych i organizacji - powiedziała rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Krośnie Joanna Sowa.

Sprawdź notowania prezydenta Krosna

Dodała, że każdy mieszkaniec Krosna może zgłaszać osoby, które mu pomogły. Zaznaczyła, że konkurs jest niepowtarzalną formą podziękowania wolontariuszom. "Wystarczy wypełnić i przesłać formularz zamieszczony m.in. na stronie internetowej Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Wyboru laureatów dokona komisja konkursu, którą tworzyć będą pracownicy urzędu miasta i przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujące się wolontariatem" - powiedziała.

Wszyscy nominowani zostaną zaproszeni na Krośnieński Dzień Wolontariusza, który odbędzie się 5 grudnia 2011 r. Na uroczystości zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: KROSNOludzki Wolontariusz Roku-młodzież szkolna, KROSNOludzki Wolontariusz Roku-osoba dorosła, Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolny Klub Wolontariusza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.