Władze miasta pozamykają słabe szkoły?

Aż w połowie krakowskich szkół młodzież nie robi żadnych postępów - wynika z najnowszych danych Instytutu Badań Edukacyjnych, na które powołuje się "Dziennik Polski".
Władze miasta pozamykają słabe szkoły?

Te dane pokazują tzw. edukacyjną wartość dodaną, czyli postęp, jaki dzieci osiągają w szkole. Jeśli jakaś placówka ma ujemny wskaźnik, oznacza to, że poziom uczniów spadł w ciągu trzech lat nauki w tej szkole. Przy ocenianiu są brane pod uwagę wyniki egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej i na zakończenie gimnazjum.

Władze Krakowa zamierzają namawiać słabe szkoły do przygotowania programów naprawczych. Będą one mogły poprosić także o pomoc uczelni, aby dla nich przygotowały diagnozę co w szkole powinno zostać zmienione.

Jeśli się nie uda, to taka szkoła może zostać w ciągu najbliższych lat zlikwidowana. Dla władz miasta dane z Instytutu Badań Edukacyjnych będą bowiem także pomocą w przygotowaniu listy szkół do zamknięcia.

Gazeta podaje, że najlepsze wyniki w Krakowie mają szkoły niepubliczne: Gimnazjum nr 52 Ojców Pijarów i Salezjańskie Gimnazjum Publiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

WIANO Orły bogatych do prywatnej szkoły, zaś słabeusze do publicznej szkoły. Drzewiej u nas w Polsce tak bywało, że majętnych do szkoły się wysyłało. Bogaci w szkole wiedzę zdobywali, a biedacy na roli ciężko pracowali. Księża nad duszyczkami panowali i ówczesny naród w ...wierze utrwalali, ale nauki w szkole bogaci pobierali. Wczoraj,a co jest dziś,to nie to samo, no i każdy wie dziś,że wiedza,to wiano. rozwiń

Chełmianin N, 2013-11-16 14:09:24 odpowiedz

Na naszych oczach dokonuje się likwidacja szkół publicznych. Wkrótce wszystkie będą płatne. Kogo stać, niech się uczy, a reszta hołoty do roboty na panów. Czy nikt tego nie widzi? Jak temu zapobiec?

dumne oczko, 2013-11-16 11:51:22 odpowiedz

Najlepsze katolickie szkoły? W paciorku chyba. A z reszty szkół wyrzucić religię, która zaśmieca program i poziom sam się podniesie, bo dzieciarnia będzie przyswajać naukę, a nie mityczne opowieści i bajdy.

ziuta, 2013-11-15 11:04:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE