Władze miasta pozamykają słabe szkoły?

Aż w połowie krakowskich szkół młodzież nie robi żadnych postępów - wynika z najnowszych danych Instytutu Badań Edukacyjnych, na które powołuje się "Dziennik Polski".
Władze miasta pozamykają słabe szkoły?

Te dane pokazują tzw. edukacyjną wartość dodaną, czyli postęp, jaki dzieci osiągają w szkole. Jeśli jakaś placówka ma ujemny wskaźnik, oznacza to, że poziom uczniów spadł w ciągu trzech lat nauki w tej szkole. Przy ocenianiu są brane pod uwagę wyniki egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej i na zakończenie gimnazjum.

Władze Krakowa zamierzają namawiać słabe szkoły do przygotowania programów naprawczych. Będą one mogły poprosić także o pomoc uczelni, aby dla nich przygotowały diagnozę co w szkole powinno zostać zmienione.

Jeśli się nie uda, to taka szkoła może zostać w ciągu najbliższych lat zlikwidowana. Dla władz miasta dane z Instytutu Badań Edukacyjnych będą bowiem także pomocą w przygotowaniu listy szkół do zamknięcia.

Gazeta podaje, że najlepsze wyniki w Krakowie mają szkoły niepubliczne: Gimnazjum nr 52 Ojców Pijarów i Salezjańskie Gimnazjum Publiczne.

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

WIANO
Orły bogatych do prywatnej szkoły,
zaś słabeusze do publicznej szkoły.
Drzewiej u nas w Polsce tak bywało,
że majętnych do szkoły się wysyłało.
Bogaci w szkole wiedzę zdobywali,
a biedacy na roli ciężko pracowali.
Księża nad
... duszyczkami panowali
i ówczesny naród w wierze utrwalali,
ale nauki w szkole bogaci pobierali.
Wczoraj,a co jest dziś,to nie to samo,
no i każdy wie dziś,że wiedza,to wiano.
rozwiń

Chełmianin N, 2013-11-16 14:09:24 odpowiedz

Na naszych oczach dokonuje się likwidacja szkół publicznych. Wkrótce wszystkie będą płatne. Kogo stać, niech się uczy, a reszta hołoty do roboty na panów. Czy nikt tego nie widzi? Jak temu zapobiec?

dumne oczko, 2013-11-16 11:51:22 odpowiedz

Najlepsze katolickie szkoły? W paciorku chyba.
A z reszty szkół wyrzucić religię, która zaśmieca program i poziom sam się podniesie, bo dzieciarnia będzie przyswajać naukę, a nie mityczne opowieści i bajdy.

ziuta, 2013-11-15 11:04:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU