PARTNER PORTALU
  • BGK

Władze Warszawa nagrodziły kilkuset laureatów olimpiad

  • PAP / MIW    6 czerwca 2017 - 18:28
Władze Warszawa nagrodziły kilkuset laureatów olimpiad
Z angrodzonymi uczniami spotkał się wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński (fot. www.um.warszawa.pl)

Kilkuset laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych odebrało we wtorek (6.06) w Centrum Nauki Kopernik nagrody od władz Warszawy dla najzdolniejszych uczniów stołecznych szkół. Uhonorowano też ich nauczycieli - opiekunów.
• W tym roku 164 tytuły laureata olimpiady lub konkursu zdobyło 140 uczniów z warszawskich szkół; 17 osób zwyciężyło w więcej niż jednym konkursie, najczęściej w podobnych dziedzinach.

• Tegoroczny rekordzista - Karol Piwoński z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV jest laureatem 5 konkursów.

• Jeden z laureatów Olimpiady Filozoficznej - Sebastian Słowiński z Wielokulturowego Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia, oświadczył podczas uroczystości, że jest działaczem ruchu LGBT i nie może przyjąć nagrody od władz miasta, gdyż w tym roku po raz kolejny odmówiły one patronatu Paradzie Równości.

 

- To zawsze jest bardzo miła impreza, bo pokazuje markę Warszawy i warszawskiej edukacji (...). Życzę państwu by w przyszłości było równie miło, sympatycznie i przede wszystkim mądrze, bo mądrość jest dziś nam potrzebna jak lekarstwo - mówił do uczestników uroczystości wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński.

Tegoroczny rekordzista - Karol Piwoński z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV jest laureatem 5 konkursów: Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiady Wiedzy o III RP, Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie oraz Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Nie przybył on na uroczystość, podobnie jak kilku innych nagrodzonych. Jak poinformowano na uroczystości przebywają oni teraz na obozach naukowych lub przygotowują się do zawodów międzynarodowych. 13 uczniów warszawskich szkół - laureatów olimpiad lub konkursów - reprezentowało lub będzie reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych - na olimpiadach: matematycznej, informatycznej, astronomicznej i języka łacińskiego.

Organizatorzy podali także, że wśród nagrodzonych jest 24 uczniów z 10 stołecznych techników, którzy są laureatami olimpiad zawodowych. W tym roku wśród nagrodzonych znalazło się także 4 uczniów gimnazjum, którzy zostali laureatami olimpiad przedmiotowych dla szkół ponadgimnazjalnych: Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Olimpiady Filozoficznej i Olimpiady Języka Niemieckiego.

Jeden z laureatów Olimpiady Filozoficznej - Sebastian Słowiński z Wielokulturowego Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia, oświadczył podczas uroczystości, że jest działaczem ruchu LGBT i nie może przyjąć nagrody od władz miasta, gdyż w tym roku po raz kolejny odmówiły one patronatu Paradzie Równości; przeszła ona ulicami Warszawy w sobotę.

Podczas uroczystości w Centrum Nauki Kopernik nagrody od miasta wręczono także nauczycielom - opiekunom uczniów laureatów olimpiad i konkursów oraz dyrektorom szkół, w których uczą.

Władze Warszawy od 10 lat nagradzają laureatów olimpiad i konkursów oraz ich nauczycieli i dyrektorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.