PARTNER PORTALU
 • BGK

Włodarze "cwaniaczyli" przy reformie edukacji? Samorządowcy oburzeni słowami związkowca

 • AW    21 listopada 2017 - 12:13
Włodarze "cwaniaczyli" przy reformie edukacji? Samorządowcy oburzeni słowami związkowca
Wypowiedź na radiowej antenie wywołała burze w woj. lubuskim (fot. Wadim Tyszkiewicz/arch.)

- Określenia „cwaniak” względem wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i wyrażenie „wyłudzenie” sugerują, że osoby te dopuszczają się czynów niegodnych czy wręcz niedozwolonych. To stanowi naruszenie ich dobrego imienia – tak Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego komentuje wypowiedź rzeczniczki „Solidarności” na temat wdrażania reformy szkolnictwa.
Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego wyraziło oburzenie słowami Bożeny Pierzgalskiej – Rzecznik Prasowej Regionu Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność”. Rzeczniczka w programie „Poranny Gość Radia Zachód” odpowiadała na pytania dotyczące wdrażania reformy szkolnictwa w 2017 r.

W trakcie addycji dziennikarz pytał m.in. o opinię dotyczącą różnych wyliczeń samorządów związanych z dostosowaniem obiektów, klas, zakupu nowych środków.

Bożena Pierzgalska stwierdziła: „No to jak zwykle znalazło się paru cwaniaków, którzy uważali, że przy okazji reformy wyłudzą, wyciągną pieniądze na te remonty, które robili codziennie, które robili co roku, że przy okazji coś tam skręcą. Natomiast tam, gdzie tylko przyjęto do wiadomości, że będzie wsparcie przy organizacji roku szkolnego dla tych dzieci wchodzących w nowy system, to tak naprawdę problemu nie było”.

Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego wysoce krytycznie oceniło taką wypowiedź jako naruszającą dobre imię jednostek samorządu terytorialnego oraz organów nimi zarządzających.

- Uczynienie przez panią Bożenę Pierzgalską zarzutu, że organy wykonawcze gmin usiłują przeprowadzać już wcześniej planowane remonty budynków szkolnych za środki pochodzące z budżetu państwa pod pretekstem wdrożenia reformy systemu oświaty, stanowi nieuprawniony osąd, a użycie przy tym określenia „cwaniak” względem wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i wyrażenia „wyłudzenie”, ”coś tam skręcą” sugerujące że ww. osoby dopuszczają się tym samym czynów niegodnych czy wręcz niedozwolonych, stanowi naruszenie ich dobrego imienia – czytamy w stanoisku ZGWL.

W związku z powyższym Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego apeluje do wszystkich uczestników debaty publicznej, w tym do rzeczniczki „Solidarnosci”, o zachowanie wysokich standardów jej prowadzenia, w tym o umiar w formułowaniu ewentualnej wzajemnej krytyki.

- Tylko taka forma komunikacji może przyczynić się do poprawy edukacji i funkcjonowania systemu oświaty - podkreśla Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, prezes zrzeszenia skupiającego 82 gminy z terenu Ziemi Lubuskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • antoniegobrat, 2017-12-02 01:47:09

  Do V: Gdyby nie misiewicze, tobyś dzisiaj musiał jechać po prośbie do Tuska aby wyznaczył Ci kanał z przykrywką gdzie byś mieszkał.
 • ab, 2017-11-22 12:28:04

  Solidarność... żal patrzeć co zrobili ze Związkiem.
 • V, 2017-11-22 09:11:17

  Solidarność - czyli ci misiewicze co teraz siedzą cicho by potem kandydować z PiS.