PARTNER PORTALU
  • BGK

Wodzisław Śląski: Uczniowie "Budowlanki" najlepsi w kraju

  • MN    20 kwietnia 2016 - 12:06
Wodzisław Śląski: Uczniowie "Budowlanki" najlepsi w kraju
Pięcioro uczniów pod okiem Tomasza Wardengi zdominowało olimpiadę (fot. mat.szkoły)

Uczniowie wodzisławskiego Zespołu Szkół Technicznych zdobyli niemal całe podium na ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Ostrzeszowie. Uczniowie „Budowlanki” zdominowali zawody, w których udział wzięło 45 szkół.
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych ma na celu lepiej przygotować uczniów do dalszej nauki na kierunkach budowlanych, jak również zwiększyć współzawodnictwo między szkołami. Podopieczni szkoły w Wodzisławiu Śląskim okazali się tym razem bezkonkurencyjni.

W Ostrzeszowie rywalizowało łącznie 86 zawodników z 45 szkół z całej Polski, w tym 5 uczniów z Technikum nr 3 im. rtm. Witolda Pileckiego w ZST w Wodzisławiu Śląskim.

Czytaj też: Internetowa aplikacja dla bezrobotnych. Tworzą ją polscy uczniowie

Uczniowie wodzisławskiej „Budowlanki” kompletnie zdominowali zawody. Pierwsze miejsce zajął Adam Kartyniok, drugie - Paweł Górecki. Na czwartym miejscu uplasowała się Patrycja Stukator. Laureatami olimpiady zostali również Martyna Szwarc (17. miejsce) i Artur Sitko (21. miejsce). Uczniowie zostali przygotowani do olimpiady przez Tomasza Wardengę.

Sukcesy całej piątki sprawiły, że wodzisławski Zespół Szkół Technicznych znalazł się na pierwszym miejscu w klasyfikacji drużynowej. Tym samym szkoła wyprzedziła Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu oraz Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych im. Stanisława Nowakowskiego w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.