PARTNER PORTALU
  • BGK

Województwo intergruje pokolenia

  • KB    9 marca 2010 - 12:29

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego podjął decyzję o dofinansowaniu 25 różnego rodzaju projektów integrujących młodzież i osoby starsze z naszego regionu.
"Kujawy w oczach dziadków i wnuków", "Młodzi i starsi razem", "Za moich czasów… albo jeszcze wcześniej" – to tylko niektóre z łączących pokolenia przedsięwzięć, które współfinansuje w tym roku Urząd Marszałkowski.

- Młodzi i starsi razem mogą wiele. Dzięki wspieranym przez Urząd Marszałkowski integracyjnym przedsięwzięciom seniorzy podzielą się z młodzieżą swą wiedzą i doświadczeniem, młodzi z kolei zachęcą seniorów do aktywnego spędzania wolnego czasu i pokażą im jak bardzo osoby starsze są potrzebne – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wsparcie zostało rozdzielone w ramach konkursu "Integracja międzypokoleniowa związana z aktywizacją społeczną osób starszych", przeznaczonego dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego.

Dotacje trafią na realizację 25 przedsięwzięć. To różnego rodzaju spotkania, zajęcia, warsztaty i wspólne wyjazdy. Wśród organizacji i placówek które zrealizują takie projekty znalazły się między innymi ośrodki kultury, stowarzyszenia zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym, placówki pomocy społecznej oraz szkoły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.