PARTNER PORTALU
  • BGK

Województwo intergruje pokolenia

  • KB    9 marca 2010 - 12:29

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego podjął decyzję o dofinansowaniu 25 różnego rodzaju projektów integrujących młodzież i osoby starsze z naszego regionu.
"Kujawy w oczach dziadków i wnuków", "Młodzi i starsi razem", "Za moich czasów… albo jeszcze wcześniej" – to tylko niektóre z łączących pokolenia przedsięwzięć, które współfinansuje w tym roku Urząd Marszałkowski.

- Młodzi i starsi razem mogą wiele. Dzięki wspieranym przez Urząd Marszałkowski integracyjnym przedsięwzięciom seniorzy podzielą się z młodzieżą swą wiedzą i doświadczeniem, młodzi z kolei zachęcą seniorów do aktywnego spędzania wolnego czasu i pokażą im jak bardzo osoby starsze są potrzebne – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wsparcie zostało rozdzielone w ramach konkursu "Integracja międzypokoleniowa związana z aktywizacją społeczną osób starszych", przeznaczonego dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego.

Dotacje trafią na realizację 25 przedsięwzięć. To różnego rodzaju spotkania, zajęcia, warsztaty i wspólne wyjazdy. Wśród organizacji i placówek które zrealizują takie projekty znalazły się między innymi ośrodki kultury, stowarzyszenia zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym, placówki pomocy społecznej oraz szkoły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.