PARTNER PORTALU
  • BGK

Wójt odwołał dyrektorkę szkoły

  • przeclaw24.pl    22 czerwca 2012 - 10:22
Wójt odwołał dyrektorkę szkoły

Wójt gminy Kołbaskowo odwołał ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół w Przecławiu Marię Pawliszewską.
Stosowne zarządzenie w tej sprawie ukazało się na stronie internetowej bip.kolbaskowo.pl. Obowiązki dyrektora powierzono Pani Edycie Majewskiej-Garguli.

Maria Pawliszewska została powołana na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Przecławiu z dniem 1 września 2011 na okres pięciu lat – czytamy w uzasadnieniu decyzji. 6 lutego 2012 rada gminy podjęła uchwałę w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół i powołania w jego miejsce dwóch niezależnych placówek oświatowych: publicznego gimnazjum oraz szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi.

Jednym z elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania szkoły są arkusze organizacyjne opracowane przez dyrektora do 30 kwietnia – a ówczesna dyrektor ich nie przedstawiła w wyznaczonym terminie, co stwarza realne zagrożenie dla funkcjonowania nowych placówek w roku szkolnym 2012/2013.

Z informacji uzyskanych w Zespole Szkół wynika, że Maria Pawliszewska przebywa od kilkunastu dni na zwolnieniu lekarskim, jej obowiązki zostały powierzone wicedyrektorowi.

W kolejnym zarządzeniu, z dnia 20 czerwca, czytamy, że na początku lipca przeprowadzona będzie inwentaryzacja zdawczo-odbiorcza Zespołu Szkół.

W kwietniu br. Urząd Gminy przeprowadził dwa konkursy na stanowiska dyrektorów nowo powstających placówek – jednak w żadnym z nich nie wyłoniono dyrektora.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • obserwator, 2012-06-27 17:45:20

    Za stawianie alkoholu na wywiadówce dyrektorka jest bezkarna.
  • Eterno Vagabundo, 2012-06-24 23:09:17

    " Widzimisię " wójta Może być spełnione, Jeśli z Kuratorium Było uzgodnione.