PARTNER PORTALU
  • BGK

Wójt z prezydentem w sądzie kłócą się o przedszkola

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Zielona Góra    25 maja 2011 - 08:16
Wójt z prezydentem w sądzie kłócą się o przedszkola

Prezydent Zielonej Góry sądzi się z wójtem Świdnicy o pieniądze za przedszkolaki. Gmina od dwóch lat nie płaci za dzieci, które korzystają z prywatnych przedszkoli w Zielonej Górze.
Ustawa mówi, że jeśli w prywatnym przedszkolu znajduje się dziecko z innej gminy lub powiatu, a miasto przekazuje przedszkolu dotację, wtedy ma prawo obciążyć gminy zwrotem dotacji – pisze „Gazeta Wyborcza Zielona Góra”

Przepisy ustalają wysokość dotacji na minimum 75 proc. wydatków ponoszonych w przedszkolach publicznych w przeliczeniu na jednego ucznia.

Władze Zielonej Góry wysyłały do wójta Świdnicy Adama Jaskulskiego monity i polecenia zapłaty. Gdy to nie przyniosło rezultatu, oddały sprawę do sądu.

Na początku roku Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przyznał rację prezydentowi miasta. Nakazał wójtowi zwrot zaległej dotacji wraz z odsetkami. W maju zaległości wynosiły 160 tys. zł plus odsetki i rosły.

Wójt nie chce zapłacić i odwołał się do sądu okręgowego. Sąd zajmie się sprawą na początku czerwca – pisze „Gazeta Wyborcza Zielona Góra”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.