PARTNER PORTALU
  • BGK

Wolontariusze z USA nauczą Rzeszowian języka angielskiego

  • PAP    6 maja 2015 - 21:16
Wolontariusze z USA nauczą Rzeszowian języka angielskiego

(fot. Dell Inc/flickr)

Do 19 czerwca br. trwają zapisy na wakacyjny kurs języka angielskiego, który w czasie wakacji prowadzić będą w Rzeszowie wolontariusze z amerykańskiego miasta Buffalo.
Jest to już 25. edycja kursów w ramach akcji Pomost International; organizatorami są wolontariusze z USA i rzeszowski urząd miasta. Zajęcia prowadzone są przez wolontariuszy, którymi są mieszkańcy Buffalo, reprezentujący różne zawody, w tym m.in. nauczyciele.

Jak powiedziała PAP jedna z organizatorek kursu Anna Kniaziewicz, osoby, które prowadzą zajęcia posiadają wiedzę z wielu dziedzin życia. "Tę wiedzę będą się starali przekazać kursantom. Uczyć będą nie tylko języka angielskiego, ale też kultury amerykańskiej" - dodała.

Kniaziewicz podkreśliła, że uczestnicy zajęć otrzymają specjalne podręczniki oraz pomoce naukowe opracowane przez amerykańskich wolontariuszy. "Dodatkowo wykładowcy przywożą ze sobą paczki pełne przedmiotów oraz gadżetów np. związanych ze sportem, czy amerykańską kuchnią. Nauce towarzyszą więc zabawy sprzyjające poznaniu historii, kultury oraz życia codziennego Amerykanów" - zaznaczyła.

Zajęcia rozpoczną się na początku lipca i potrwają dwa tygodnie. Do Rzeszowa ma przyjechać ok. 10 wolontariuszy. Kursy odbywać się będą w dwóch formach: całodzienny (jego koszt to 540 zł) i wieczorowy (470 zł). Ćwiczenia prowadzone będą w grupach maksymalnie 10-osobowych. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest podstawowa znajomość jęz. angielskiego.

Kurs języka z atrakcjami

Podczas trwania kursu organizowane będą różne spotkania towarzyszące. Podczas dotychczasowych edycji uczestnicy wspólnie z nauczycielami brali udział w spotkaniach nawiązujących m.in. do Świąt Bożego Narodzenia, Halloween, czy też świąt narodowych, organizowali bale przebierańców, gry i zawody sportowe, występy słowno-muzyczne w języku angielskim oraz inne atrakcyjne wieczory sprzyjając poznaniu przez uczestników kultury amerykańskiej.

Zakwaterowanie i wyżywienie Amerykanów oraz przygotowanie i organizacja kursu finansowana jest z opłat, jakie ponoszą uczestnicy kursu. Za podróż w obie strony wolontariusze płacą sami.

W pierwszej edycji kursu w 1991 roku wzięli udział m.in. prezydenci Rzeszowa oraz pracownicy urzędu miasta.

Historia Pomost International sięga 1990 r., gdy Richard Sokołowski z Buffalo w USA zamieścił w "Gazecie Wyborczej" artykuł, w którym wyraził swoje zainteresowanie zorganizowaniem obozu językowego w Polsce.

W tym celu powstała w Buffalo niedochodowa organizacja Pomost International. Zainteresowanie pomysłem wyraziło wiele miast, ale ostatecznie został wybrany Rzeszów, jako miasto partnerskie Buffalo. Znaczenie miały także szczególne powiązania Polonii amerykańskiej z regionem Polski południowo-wschodniej.

Pierwszy kurs odbył się w lipcu 1991 r., od tego czasu organizowany jest corocznie podczas wakacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.