PARTNER PORTALU
  • BGK

Wpis "zwolniony" zamiast oceny z WF-u to plaga

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    2 lutego 2015 - 11:35
Wpis "zwolniony" zamiast oceny z WF-u to plaga
W warmińsko-mazurskim zajęć z WF-u unika kilka tysięcy uczniów (fot.arch.)

Z badań, jakie jesienią ub.r. przeprowadzono na zlecenie MEN w szkołach na Warmii i Mazurach wynika, że zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego są dużym problemem.
W roku szkolnym 2013/2014 blisko 600 uczniów (w tym 400 dziewcząt) skończyło naukę z wpisem na świadectwie "zwolniony/zwolniona" zamiast oceny końcowej z wychowania fizycznego.

Ponieważ ankietowanych było jedynie 10 proc. szkół, można uznać, że w regionie zajęć z WF-u unika kilka tysięcy uczniów - informuje "Gazeta Wyborcza".

Zdaniem dr Roberta Podstawskiego ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zdarza się, że uczniowie czy studenci nie mogą wykonywać jednego rodzaju ćwiczeń, ale spokojnie można je zastąpić innymi. Tymczasem lekarze wypisują zwolnienia na cały rok. Wyniki ankiet pokazują, że wciąż duży problem stanowi także słaba baza sportowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • dawny uczeń, teraz rodzic, 2015-02-20 14:49:53

    analizując powyższy tekst: jak na lekcji wfu zastąpić jednego rodzaju ćwiczenia innymi, skoro nauczyciele muszą zrealizować program? Baza sportowa a raczej brak bazy w szkołach determinuje stosunek dzieci (i rodziców) do lekcji w-fu. Zajęcia na zakurzonych szkolnych korytarzach, ciasne szatnie, bra...k możliwości umycia się po lekcji. Tak niewiele się zmieniło w tych kwestiach, że aż strach!  rozwiń