PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław, największe inwestycje oświatowe

  • em    7 grudnia 2015 - 10:45
Wrocław, największe inwestycje oświatowe
Nowa szkoła i przedszkole na Stabłowicach, źródło: VROA Architekci s.c. i CH+ Architekci

We Wrocławiu budują największy zespół szkolno-przedszkolny, który będzie zlokalizowany na Stabłowicach. W ramach kolejnej inwestycji powstanie największa placówka tego typu na Muchoborze Wielkim.
Największa we Wrocławiu szkoła wraz z przedszkolem powstaje na Stabłowicach. Miasto wyda na nią 50 mln zł.

Nowa szkoła na Stabłowicach

Zespół szkolno-przedszkolny powstaje na osiedlu Stabłowice w rejonie ulic Głównej i Towarowej. Inwestycja ma być gotowa w połowie 2017 r.

– To będzie największa pod względem rozmiarów szkoła we Wrocławiu – podkreśla Urszula Badura, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W ramach zespołu szkolno-przedszkolnego na Stabłowicach powstanie: przedszkole 8-oddziałowe z salą wielofunkcyjną dla 200 osób wraz z placem zabaw; szkoła podstawowa dla 1200 uczniów, w tym 44 sale lekcyjne, 4 pracownie komputerowe, biblioteka, sala gimnastyczna i sale gimnastyki korekcyjnej, świetlice, zewnętrzne tereny sportowe: boisko wielofunkcyjne z EPDM i do piłki nożnej ze sztucznej trawy, bieżnia ze skocznią, plac zabaw dla dzieci szkolnych.

Na Muchoborze Wielkim przybędzie klas

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 przy ul. Stanisławowskiej na Muchoborze Wielkim zostanie rozbudowany. To nie pierwsza rozbudowa tej placówki. Ze względu na rozrastające się wokół osiedla i rosnącą stale liczbę mieszkańców w ostatnich 6 latach wciąż prowadzone były prace remontowe.

Dzięki najnowszej inwestycji obiekt powiększy się o dodatkowe 12 klas, co umożliwi prowadzenie zajęć dydaktycznych i sportowych dla większej liczby uczęszczających dzieci. Ponadto, chodzi też o poprawę stanu technicznego liczącego 45 lat obiektu.

Za 13,3 mln zł zostanie m.in.: przebudowany istniejący blok sportowy, wybudowana nowa część bloku sportowego wraz z nową częścią dydaktyczną mieszczącą 12 sal z przeznaczeniem na zajęcia lekcyjne. Uczniowie zyskają dostęp do nowego boiska wielofunkcyjnego, bieżni lekkoatletycznej, skoczni w dal oraz placu zabaw.

Wrocław inwestuje w edukację

Do 2017 r. we Wrocławiu powstanie 6 tysięcy nowych miejsce we wrocławskich szkołach i przedszkolach. W związku z tym gmina zamierza wydać 180 mln złotych na budowę i modernizację placówek oświatowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Goldszmiderek, 2015-12-07 19:00:14

    Do były radny: i zrobić megakonferencję, i Expo, Wuwę 3, i Olimpiadę Wszechświatową, i wielki balon - zeppelin, którym w dal odleci ego Rafała D...
  • były radny, 2015-12-07 12:43:21

    a nie można umieścić szkół w największym stadionie? a w największym szpitalu w największym holu najwięcej czasu w największej kolejce...