PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: powstanie centrum edukacyjne

  • PAP    3 grudnia 2010 - 13:14
Wrocław: powstanie centrum edukacyjne

Kamień węgielny pod budowę Centrum Edukacyjno - Technologicznego wmurowano 3 grudnia we Wrocławiu. Zakończenie najnowszej inwestycji Politechniki Wrocławskiej jest planowane na drugą połowę 2012 r.




Jak poinformowała Joanna Pająk z biura prasowego uczelni, w centrum będzie będzie się kształciło ok. 300 studentów z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki, którzy wspólnie z doktorantami pracownikami wydziału będą prowadzili badania m.in. nad nanoelektroniką i mikroelektroniką.

- Sercem nowo powstającego budynku będzie tzw. "clean room", czyli pomieszczenie o kontrolowanej czystości, temperaturze i wilgotności. W laboratorium będzie można prowadzić badania nad skomplikowanymi procesami technologicznymi i projektowymi. "Clean room" ma także wpływ na jakość wytwarzanych elementów mikro i nanoelektronicznych, jakie montowane są w komputerach, oraz na powtarzalność procesów technologicznych - mówiła Pająk.

Centrum jest jednym z dwóch budynków, które utworzą Międzyuczelniane Centrum Dydaktyczno -Technologicznego tzw. "Technopolis". W drugim obiekcie znajdzie się Centrum Studiów Zaawansowanych Technik Informacyjnych, a kamień węgielny pod jego budowę wmurowano 15 listopada.

W obu budynkach, które zostaną także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, znajdą się nowoczesne sale wykładowe i seminaryjne oraz zespoły laboratoriów wyposażone w najnowszą aparaturę specjalistyczną m.in. z zakresu informatyki, teleinformatyki, automatyki, robotyki oraz telekomunikacji.

Laboratoria w budynkach będą również wyposażone w komputerową sieć szkieletową, która pozwala m.in. na kształcenie zdalne. Zapewni także dostęp do wrocławskiej akademickiej sieci komputerowej, centrum sieciowo-superkomputerowego, zasobów biblioteki głównej Politechniki, Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej oraz zasobów naukowych w kraju i za granicą.

Koszt całej inwestycji to prawie 80 mln zł. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj też:

Powstanie Centrum Edukacyjno-Opiekuńcze

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.