PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław wyda 135 mln zł na bazę dydaktyczną

  • GK/wroclaw.pl    4 sierpnia 2011 - 14:02
Wrocław wyda 135 mln zł na bazę dydaktyczną

W ciągu sześciu najbliższych lat powstanie kolejnych 850 miejsc w przedszkolach i 4000 miejsc w szkołach podstawowych. Inwestycje Wrocławia w bazę dydaktyczną będą kosztowały 135 mln zł.
O miejskich inwestycjach w oświacie opowiada wiceprezydent Jarosław Obremski: Demografia w mieście, inaczej niż w Polsce, wychodzi z dołka, a dodatkowo w przyszłym roku do szkół podstawowych w efekcie reformy trafią jednocześnie dwa roczniki dzieci i do tego musimy się przygotować. We wrześniu br. rozpocznie naukę 5120 pierwszoklasistów, a rok później będzie ich 8608. Już prowadzimy działania doraźne zmierzające do powiększenia lub pozyskania niewykorzystywanej dotąd w szkołach powierzchni, którą będziemy mogli przeznaczyć na dodatkowe sale lekcyjne, najprawdopodobniej zwiększy się także z 25 do 28 liczba uczniów w klasach. Tylko dzięki tym rozwiązaniom zyskamy 350 dodatkowych miejsc. Najtrudniej jednak będzie w 2015 i 2016 r. dlatego rozpoczynamy nowe inwestycje i lokujemy je w miejscach o największym zapotrzebowaniu – dodaje wiceprezydent.

Przez trzy lata miasto wybudowało 11 nowych przedszkoli, dzięki którym przybyło 1500 miejsc dla najmłodszych dzieci. Jeszcze we wrześniu ruszy przedszkole przy ul. Róży Wiatrów dla 150 maluchów oraz przedszkole przy Pułaskiego zaadaptowane w budynku miejskiego TBS z kolejnymi 150 miejscami.

W 2013r. powstanie nowe przedszkole na Brochowie, a do 2015r. kolejne dwa – w silnie rozwijającej się części Krzyków przy ul. Zwycięskiej i na Stabłowicach. W konsekwencji reformy od przyszłego roku szkolnego zyskamy w przedszkolach miejsca zwolnione przez sześciolatków.

Do września 2012 roku dzięki adaptacji nieużywanych lub wynajmowanych szkolnych pomieszczeń przybędzie łącznie 350 miejsc w następujących szkołach:

SP 23 ul. Przystankowa, SP 30 ul. Zaporoska, SP 44 ul. Wilanowska, SP 71 ul. Podwale, SP 91 ul. Sempołowskiej, SP 96 ul. Krakowska, SP 98 ul. Sycowska, ZSP 8 (SP 58) ul. Składowa, P 12 pl. Zgody, ZS 15 ul. Chopina, ZS 21 ul. Ignuta, ZPO nr 2 ul. Głogowska.

Od września br. z nowego obiektu przy ul. Róży Wiatrów będą już mogły korzystać klasy I-III.

Jeszcze w tym roku rozpoczynają się inwestycje polegające na rozbudowie szkół podstawowych lub budowie nowych obiektów, dzięki którym powstanie dodatkowych 4000 miejsc. Będą to inwestycje w miejscach ostatnio najsilniej rozwijającej się zabudowy mieszkaniowej, tam gdzie nowe szkoły i przedszkola są już najbardziej potrzebne.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.