PARTNER PORTALU
  • BGK

Wsparcie dla młodych naukowców

  • KB    14 czerwca 2010 - 18:48

Ruszył nabór wniosków w trzeciej edycji projektu „Krok w przyszłość”, w ramach którego kujawsko-pomorski urząd marszałkowski rozdysponuje wsparcie finansowe wśród doktorantów z regionu.
Projekt ,,Krok w przyszłość – stypendia dla doktorantów” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez urząd marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego w partnerstwie z uczelniami wyższymi regionu: Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, oraz Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

- Kujawsko-pomorskie regularnie inwestuje w młode kadry nauki, wspierając potencjał akademicki regionu. Miniony rok był pod tym względem szczególny. Rekordowa ilość stypendiów trafiła  do ponad 400 doktorantów w ramach dwóch projektów  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wsparcie w ramach projektu otrzymają doktoranci z województwa kujawsko-pomorskiego – absolwenci szkół wyższych, kontynuujący naukę na studiach doktoranckich oraz inne osoby, które rozpoczęły przewód doktorski z zakresu nauk ścisłych, technicznych i innych dziedzin naukowych.

Szansę na otrzymanie stypendium mają naukowcy, którzy nawiążą współpracą z przedsiębiorstwem z regionu, dzięki czemu ich praca zostanie wykorzystana w praktyce oraz których prace naukowe dotyczą spraw istotnych dla rozwoju innowacyjności w naszym regionie. Stypendia w wysokości 30 tysięcy złotych zostaną wypłacone jednorazowo. Tym razem otrzyma je 87 doktorantów.

Wysokość stypendium, które ułatwi realizację naukowych planów to 30 tys. zł. Urząd marszałkowski czeka na wnioski do 3 września.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.