PARTNER PORTALU
  • BGK

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa otrzymała 8 mln zł z UE na unowocześnienie

  • PAP/AH    13 kwietnia 2018 - 16:58
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa otrzymała 8 mln zł z UE na unowocześnienie
(fot. Gorczes/wikimedia, licencja CC BY-SA 4.0)

Rozwój innowacyjnych form kształcenia i sprawdzania wiedzy, więcej praktycznych zajęć oraz warsztaty, wizyty studyjne, szkolenia dla studentów i pracowników zakłada projekt WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, który otrzymał prawie 8 mln zł unijnego dofinansowania.
  • Projekt "Nowy wymiar studiowania w WSPiA" będzie realizowany przez cztery lata, do 2021 r.
  • Otrzymał dofinansowanie z unijnego programu POWER 2014-2020, w ramach konkursu Zintegrowane Programy Uczelni.
  • Dzięki projektowi uczelnia zrealizuje łącznie 11 różnych zadań.

- Ich celem jest rozwój innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych, unowocześnienie i upraktycznienie studiów oraz wyposażenie studenta w nowe kwalifikacje i doświadczenie zawodowe przygotowujące do wejścia na rynek pracy - wyjaśnił rzecznik uczelni Przemysław Pawlak.

Jednym z zadań realizowanych przez uczelnię w ramach projektu będzie rozwój innowacyjnych form kształcenia i sprawdzania wiedzy, czyli systemu EDR-SBS.

Jak wymieniał rektor uczelni prof. Jerzy Posłuszny, unijne dofinansowanie pozwoli na przygotowanie nowoczesnej sali, w której studenci zdają egzaminy w ramach systemu SBS. "Przygotujemy także najnowocześniejsze rozwiązania pozwalające weryfikować wiedzę i kompetencje studentów. Nowe funkcjonalności zyska także Edukator (EDR), w którym studenci mają do dyspozycji materiały do nauki danego przedmiotu. Zbudujemy nowoczesną infrastrukturę teleinformatyczną do prowadzenia e-wykładów i zakupimy najnowsze oprogramowanie do zarządzania biblioteką uczelnianą" - wyjaśnił rektor.

Zauważył jednocześnie, że każdy element "składowy" projektu jest ważny i kluczowy dla rozwoju studentów i pracowników.

Podkreślił, że w najbliższym czasie uczelnia przede wszystkim zwiększy ilość praktycznych zajęć i dostosuje programy kształcenia do potrzeb rynku pracy na studiach I i II stopnia na kierunkach "bezpieczeństwo wewnętrzne" i "administracja/zarządzanie".

W związku z tym w programach znajdzie się jeszcze więcej konwersatoriów, ćwiczeń, warsztatów, pracowni praktycznych i zajęć w ramach działających na uczelni Klinik: Przedsiębiorczości, Administracji i Bezpieczeństwa prowadzonych przez doświadczonych praktyków.

Realizacja projektu przewiduje także możliwość uczestniczenia studentów, w ramach Bonu Edukacji Dodatkowej (BED), w warsztatach z: E-administracji, Rachunkowości, finansów i systemu podatkowego oraz Cyberbezpieczeństwa.

Dodatkowo uczelnia kupi nowoczesne pomoce dydaktyczne do praktycznej nauki różnych przedmiotów. Będą to m.in. gry edukacyjne z zakresu administracji, zarządzania i biznesu, interaktywny symulator zagrożeń internetowych pozwalający na kreowanie zagrożeń w internecie, gry decyzyjne dotyczące procedur postępowania organów i służb w sytuacjach kryzysowych.

Z projektu skorzystają także pracownicy administracji WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy będą mogli brać udział w specjalistycznych szkoleniach.

Pawlak zauważył, projekt WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej "Nowy wymiar studiowania w WSPiA", który otrzymał prawie 8 mln zł przyznane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (agencja wykonawcza ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego), znalazł się w czołówce listy 100 projektów z całej polski, które otrzymały dofinansowanie.

Przypomniał też, że jest to jeden z 17 realizowanych przez uczelnię projektów, skierowanych zarówno do studentów, jak i wykładowców, pracowników administracji oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Projekty te obejmują podnoszenie kompetencji, płatne staże dla studentów oraz rozwój infrastruktury uczelni. Łącznie do 2022 r. na różne działania WSPiA otrzyma ponad 22 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.