PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspólny projekt Przemyśla i słowackiego miasta Humenne

  • PAP    7 lipca 2011 - 17:54
Wspólny projekt Przemyśla i słowackiego miasta Humenne

Samorząd Przemyśla razem ze słowackim miastem Humenne realizuje wspólny projekt, którego celem jest rozwój turystyki w obu ośrodkach.
Wartość projektu, finansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska–Słowacja, to ponad 40 tys. euro.

Jak poinformował naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Miasta w Przemyślu, Jan Jarosz, rekreacja i turystyka odgrywa w obu miastach bardzo istotną rolę.

„Dlatego niezwykle ważne są wszelkie inwestycje w infrastrukturę turystyczną i tworzenie atrakcyjnych produktów turystycznych. Bez zapewnienia wysokiej jakości usług nie uda się przyciągnąć i zatrzymać współczesnego, wymagającego turysty. Projekt, który realizujemy, niewątpliwie przyczynia się do wzbogacenia oferty turystycznej obu miast” – wyjaśnił.

W ramach projektu wytyczone zostaną oraz oznakowane miejskie szlaki spacerowe, które przebiegać będą w pobliżu najcenniejszych historycznie obiektów obu miast.

W Przemyślu wytyczone zostaną dwa szlaki: Staromiejski (niebieski) będzie miał swój początek i koniec na zabytkowym Rynku Starego Miasta, jego długość wyniesie ok. 3,5 km, przewidywany czas przejścia wynosić będzie ok. 2 godzin.

Drugi szlak – Zasański (czerwony) będzie miał swój początek i koniec na Placu Orląt Przemyskich, jego szacowana długość wynosi 9 kilometrów, a czas przejścia to ok. 3 godz.

W Humennem zostanie wytyczony jeden szlak o długości ok. 3,5 km, który będzie można pokonać w 2 godziny.

Jak zaznaczył Jarosz, oprócz wytyczenia szlaków, projekt zakłada wspólne opracowanie i wydanie folderu promocyjnego pt. „Szlakiem dziedzictwa kulturowego Przemyśl–Humenne”.

„Folder wyjdzie w nakładzie 26 tys. sztuk, będzie opisywał szlaki, które powstały w obu miastach. Broszury będą wydane w czterech językach: polskim, słowackim, angielskim i niemieckim. Razem z naszym słowackim partnerem zorganizujemy również konferencję dla przedstawicieli branży turystycznej.

Połączona ona zostanie z uroczystym otwarciem szlaków spacerowych w Przemyślu. Odbędzie się we wrześniu” – wyjaśnił Jarosz.

Projekt pn. „Szlakiem dziedzictwa kulturowego Przemyśl–Humenne” współfinansowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007–2013. Jego całkowita wartość to ponad 40 tys. euro.

Z tej kwoty unijne dofinansowanie wynosi ponad 34 tys. euro.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.