PARTNER PORTALU
  • BGK

Współpraca uniwersytetu z GUS

  • PAP    13 stycznia 2011 - 14:26

Bezpłatne informacje statystyczne dla studentów, wspólne badania naukowe i publikacje, staże dla naukowców i praktyki studenckie zakłada porozumienie Głównego Urzędu Statystycznego i Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Porozumienie o współpracy podpisały w czwartek władze obu instytucji oraz kieleckiego Urzędu Statystycznego.

Prezes GUS prof. Józef Oleński zapowiedział podczas uroczystości, że kieleccy naukowcy będą pomagać m.in. w opracowaniu metod identyfikacji, obserwacji i szacowania gospodarki nierejestrowanej, której elementem jest tzw. szara strefa. Kielecki urząd specjalizuje się w badaniu tej dziedziny w skali ogólnopolskiej

Jednym z celów umowy jest wykreowanie nowoczesnego zaplecza analitycznego dla władz województwa świętokrzyskiego, które umożliwiałoby diagnozowanie i przewidywanie przemian gospodarczych w regionie.

Obie instytucje planują prowadzenie wspólnych badań, wykonywanie analiz statystycznych, pisanie prac naukowych z zakresu krajowych i regionalnych procesów społecznych i gospodarczych. Projekty regionalnych badań oraz analiz będą przygotowywane także przy wsparciu środków unijnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Pluto, 2011-01-15 18:51:43

    krótko mówiąc - współpraca popłaca ! Takie inicjatywy są korzystne dla obu stron a to chyba najważniejsze żeby i jedni i drudzy byli zadowoleni !NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: