Współpraca uniwersytetu z GUS

Bezpłatne informacje statystyczne dla studentów, wspólne badania naukowe i publikacje, staże dla naukowców i praktyki studenckie zakłada porozumienie Głównego Urzędu Statystycznego i Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Porozumienie o współpracy podpisały w czwartek władze obu instytucji oraz kieleckiego Urzędu Statystycznego.

Prezes GUS prof. Józef Oleński zapowiedział podczas uroczystości, że kieleccy naukowcy będą pomagać m.in. w opracowaniu metod identyfikacji, obserwacji i szacowania gospodarki nierejestrowanej, której elementem jest tzw. szara strefa. Kielecki urząd specjalizuje się w badaniu tej dziedziny w skali ogólnopolskiej

Jednym z celów umowy jest wykreowanie nowoczesnego zaplecza analitycznego dla władz województwa świętokrzyskiego, które umożliwiałoby diagnozowanie i przewidywanie przemian gospodarczych w regionie.

Obie instytucje planują prowadzenie wspólnych badań, wykonywanie analiz statystycznych, pisanie prac naukowych z zakresu krajowych i regionalnych procesów społecznych i gospodarczych. Projekty regionalnych badań oraz analiz będą przygotowywane także przy wsparciu środków unijnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

krótko mówiąc - współpraca popłaca ! Takie inicjatywy są korzystne dla obu stron a to chyba najważniejsze żeby i jedni i drudzy byli zadowoleni !

Pluto, 2011-01-15 18:51:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE