PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybierają nauczyciela roku

  • AT    11 września 2013 - 10:31
Wybierają nauczyciela roku

Ruszyła 12. edycja konkursu „Nauczyciel Roku 2013". Uczestnikiem konkursu może być każdy czynny nauczyciel, bez względu na rodzaj placówki, w jakiej pracuje (z wyjątkiem szkół wyższych) oraz stopnia awansu zawodowego.
Nauczyciel Roku musi mieć nie tylko osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, ale przede wszystkim osobowość. Członkowie jury, któremu niezmiennie od 2002 r. przewodniczy prof. Stefan M. Kwiatkowski, ocenia konkursowe wnioski pod kątem innowacyjności nauczyciela, jego zaangażowania, umiejętności współpracy ze środowiskiem i otoczeniem szkoły, w której pracuje nauczyciel.

Kandydatów na Nauczycieli Roku 2013 mogą zgłaszać dyrekcje placówek, w których oni pracują, koledzy z grona pedagogicznego, uczniowie, rodzice, organy prowadzące, kuratoria oświaty, a także organizacje i instytucje współpracujące z nauczycielem. Swoją kandydaturę można też zgłosić samemu. Trzeba tylko udokumentować osiągnięcia nauczyciela - sposób i forma udokumentowania jest dowolna.

Wymogi formalne:

- wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny na stronie www.glos.pl/nauczycielroku oraz jest publikowany w Głosie Nauczycielskim,

- napisanie uzasadnienia kandydatury według wzoru zawartego w formularzu, dołączenie opinii i uwag oraz kilku zdań pochodzących od kandydata,

- przesłanie zgłoszenia kandydata (wniosku zgłoszeniowego) obejmującego formularz z uzasadnieniem na adres redakcji (Głos Nauczycielski, ul. J. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa z dopiskiem "Nauczyciel Roku 2013") najpóźniej do 13 września 2013 r. Liczy się data stempla pocztowego.

Rokrocznie jury wybiera trzynastkę finalistów. Jedna osoba spośród nich otrzymuje tytuł Nauczyciela Roku, dwie inne - wyróżnienia, a pozostała dziesiątka zostaje nominowana do tytułu Nauczyciel Roku. Tradycyjnie, głównym trofeum dla Nauczyciela Roku jest nagroda Ministra Edukacji Narodowej. Są też nagrody fundowane dla nauczycieli i ich szkół przez wspierające konkurs firmy. Szkoły, w których pracują finaliści konkursu, otrzymują tytuł „Szkół na medal".

Zgłoszenia kandydatów można nadsyłać do 13 września.

Wielki finał konkursu odbędzie się 14 października 2013 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Szczegółowe informacje i zasady konkursu zawarte są w regulaminie dostępnym na stronie internetowej www.glos.pl/nauczycielroku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.