PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybierz "8 Wspaniałych"

  • krakow.pl    9 marca 2011 - 12:59
Wybierz "8 Wspaniałych"

Tylko do piątku (11 marca) można zgłaszać kandydatki i kandydatów do Samorządowego Konkurs Nastolatków „8 Wspaniałych”, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie wolontariatu.
Patronat nad organizowanym już po raz siedemnasty konkursem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

„8 Wspaniałych”, to konkurs skierowany do młodych ludzi w wieku od 14 do 19 lat uczących się w Krakowie, wyróżniających się konsekwentną pomocą potrzebującym, podejmowaniem służby na rzecz społeczeństwa i środowiska, odwagą w obronie dobra i prawdy oraz nienaganną postawą w życiu codziennym.

Zgłoszenia może dokonać każdy mieszkaniec Krakowa indywidualnie, grupa mieszkańców, stowarzyszenie, szkoła, uczelnia, parafia oraz inna instytucja lub organizacja. Dopuszcza się możliwość zgłoszenia przez samego zainteresowanego.

Jury, w skład którego wchodzą m.in. przedstawiciele organizacji młodzieżowych, wybierze najlepszych z najlepszych, czyli 8 Wspaniałych, a wśród nich jednego, który będzie reprezentował Kraków w ogólnopolskiej edycji konkursu.

Konkurs „8 Wspaniałych” organizowany jest od 1994 roku. Jego twórców zainspirował western „Siedmiu Wspaniałych”, którego bohaterowie przeciwstawiali się przemocy i złu w małym biednym meksykańskim miasteczku. Pierwsza edycja została przeprowadzona w ośmiu dzielnicach-gminach samorządowych Miasta Stołecznego Warszawy – stąd jego nazwa, która obowiązuje do dziś. Już rok później do akcji zaczęły się przyłączać kolejne miasta.

W Krakowie konkurs został przeprowadzony po raz pierwszy w 1995 roku. Od roku 1997 bezpośrednim organizatorem konkursu w Krakowie jest MDK „Dom Harcerza” (tel. 12 637-59-35, 12 637-37-61, kontakt: Wojciech Hausner). Współorganizatorem jest Urząd Miasta Krakowa - Wydział Edukacji (tel. 12 616-52-29, kontakt: Anna Kościelna).

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy kierować na adres Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” ul. Reymonta 18, 30-059 Kraków, z dopiskiem na kopercie – Samorządowy Konkurs Nastolatków „8 Wspaniałych” - przesyłając kartę uczestnictwa. Zgłoszenie można złożyć także w sekretariacie MDK w godz. 9.00-19.00 do 11 marca 2011 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • R. Bielańczyk 56, 2011-03-09 21:44:49

    Dlaczego nikt nie napisał o zasługach w tym programie Pani Joanny Fabisiak. Przecież to ta Pani była jak dobrze pamiętam (tyle to już lat minęło) była inicjatorką powołania tego konkursu. Pamięta Tę Panią w telewizji z tamtych lat.