PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybudowali innowacyjną halę sportową

  • malopolskie.pl    4 lutego 2011 - 11:08
Wybudowali innowacyjną halę sportową

W czwartek, 3 lutego, odbyło się oficjalne otwarcie hali rekreacyjno - sportowej w Słomnikach. Ten nowoczesny obiekt sportowy został wybudowany w innowacyjnej technologii pasywnej, umożliwiającej obniżenie zapotrzebowania na energię cieplną.
I tak budynek hali rekreacyjno – sportowej w Słomnikach posiada niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe wspomagane odzyskiem ciepła z wentylacji mechanicznej.

Eksploatacja tego budynku w porównaniu ze standardowymi będzie mieć znacząco lepsze wskaźniki oddziaływania na środowisko, gdyż zastosowana technologia powoduje ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Jest to budownictwo o wysokim komforcie cieplnym i niskim zapotrzebowaniu na energię cieplną. Autorami projektu hali są krakowscy architekci Tomasz Pyszczek i Marcin Stelmach.

Hala rekreacyjno – sportowa w Słomnikach ma główną arenę o wymiarach 40m x 20m, na której można grać w piłkę ręczną, piłkę nożną halową, koszykówkę lub tenis ziemny. Arenę można  podzielić kurtynami, co pozwala na uzyskanie 2 lub 3 mniejszych boisk. Dodatkowe wyposażenie stanowi ścianka wspinaczkowe o powierzchni ok. 175 m2.

W obiekcie przewidziano ponadto powierzchnię wielofunkcyjną z przeznaczeniem na rehabilitację, siłownię i zajęcia fitness. W obrębie hali zaprojektowano 4 zespoły szatniowe oraz zaplecze sanitarne. Widownia została zaprojektowana dla ok. 280 osób, w tym 192 miejsca siedzące, ok. 50 miejsc stojących na antresoli oraz 32 miejsca dla zawodników. Wprowadzone zostały także ułatwienia dostępu dla osób niepełnosprawnych.

Z nowej hali sportowej będą korzystać przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach. Za niewielką odpłatnością każdy zainteresowany będzie mógł wynająć halę w godzinach popołudniowych oraz w weekendy. Koszt budowy obiektu wyniósł 6,7 mln złotych, z czego 2,3 mln zł stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych przyznane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W uroczystym przecięciu wstęgi  uczestniczyli wicemarszałek województwa Wojciech Kozak i przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.