PARTNER PORTALU
  • BGK

Wychowawcy poskarżą się do RIO

  • www.faktybelchatow.pl ( Anna Staniaszek)    23 sierpnia 2012 - 11:38
Wychowawcy poskarżą się do RIO

Wszystko wskazuje na to, że pracownicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łękawie poskarżą się do Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Ich zdaniem powiat poniósł na likwidacji MOW duże straty finansowe. Odprawy dla pracowników to koszt 513 tys. zł. Niektórzy z pracowników MOW zostaną zatrudnieni w powstającym Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii.

– Czy to nie marnotrawstwo powiatowych pieniędzy? – pytają pracownicy MOW.

Tym bardziej, że wypowiedzenia nie zostały wycofane po tym, jak wojewoda łódzka zakwestionowała uchwałę ws. likwidacji, co wstrzymało jej wykonanie. Każda z 60 osób zatrudnionych w MOW korzysta z prawa do płatnego 3– dniowego urlopu na poszukiwanie pracy. To spory koszt.

Do tego dochodzą koszty obsługi prawnej. Powiat zatrudnił bowiem zewnętrzną kancelarię do obsługi sprawy likwidacji MOW. Potwierdza to Krzysztof Borowski, rzecznik prasowy starostwa. Tłumaczy jednak, że najbardziej tu chodzi o sprawę przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. Zarząd powiatu, jak informowaliśmy, zaskarżył bowiem rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody łódzkiej, która zakwestionowała uchwałę ws. likwidacji MOW.

Rozstrzygnięcie wojewody spowodowało natychmiastowe wstrzymanie jej wykonania co również oznacza, że obok MOS będzie nadal działał MOW.

Jak informuje Krzysztof Borowski, w MOW będą trzy grupy, w MOS dwie. Czyli w obu ośrodkach będzie maksymalnie 60 wychowanków. Zredukowany do trzech grup MOW nie ma szans się utrzymać. Duże placówki radzą sobie lepiej. Grupa, zarówno w MOW jak i MOS może liczyć do 12 osób. Zarówno dla wychowanków MOS jak i MOW muszą działać szkoły.

Dla MOS – gimnazjum, dla MOW – podstawówka i gimnazjum. Każda szkoła musi mieć swego dyrektora i nauczycieli. Trzy szkoły dla maksymalnie 60 uczniów. A może ich przecież być mniej. Biorąc pod uwagę wersję najbardziej optymistyczną, do gimnazjum przy MOS będzie chodzić 24 uczniów. Maksymalnie ósemka do klasy.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.