PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyniki egzaminów gimnazjalnych: poziom kształcenia zależy od wielkości miasta

  • pt    19 czerwca 2017 - 15:33
Wyniki egzaminów gimnazjalnych: poziom kształcenia zależy od wielkości miasta
Analiza wyników tegorocznego egzaminu gimnazjalnego wyraźnie pokazuje, że szkoły w największych miastach gwarantują wyższy poziom edukacji (fot. flickr/Waag Society)

Wyniki ostatniego egzaminu gimnazjalnego pokazują, że jeśli chcemy mieć dobrze wykształcone dziecko to musimy je posłać do szkoły w dużym mieście.
Analiza wyników tegorocznego egzaminu gimnazjalnego wyraźnie pokazuje, że szkoły w największych miastach gwarantują wyższy poziom edukacji.

Z zestawiania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że w egzaminach ze wszystkich przedmiotów najwyższą średni uzyskiwali uczniowie z miast liczących powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

I trzeba powiedzieć, że średnie różnice są duże, a nawet bardzo duże, tak jak w przypadku część
matematyczno-przyrodniczej z zakresu matematyki gdzie dzieci ze szkół wiejskich uzyskały średnią 44 procent, a uczniowie szkół w dużych miastach 53 procent.

Odstają także uczniowie z miast do 20 tysięcy mieszkańców. Dzieci z takich szkół w większości przedmiotów miały wyniki zbliżone do uczniów szkół wiejskich.

Szkoły ze średniej wielkości miasta (od 20 do 100 tys. mieszkańców) gwarantują nieco wyższy poziom kształcenia, ale one także odstają od tego jaki gwarantują szkoły w dużych ośrodkach.

Wyniki egzaminów z podziałem szkół ze względu na miejsce usytułowania zobacz w Multimediach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.