Wyniki konkursu dot. edukacji seksualnej skrytykowane

Politycy łódzkiego PiS krytykują wyniki konkursu na prowadzenie pilotażowych zajęć dot. edukacji seksualnej w łódzkich gimnazjach. Poseł Marcin Mastalerek zarzuca prezydent miasta i Platformie Obywatelskiej dyskryminację kościelnego Centrum Służby Rodzinie.
Wyniki konkursu dot. edukacji seksualnej skrytykowane

PiS chce także odwołania z funkcji wiceprezydenta miasta Krzysztofa Piątkowskiego, odpowiedzialnego za oświatę (byłego działacza tej partii).

Ogłoszony przez łódzki magistrat konkurs na prowadzenie zajęć nt. świadomego rodzicielstwa oraz profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową wygrała we wrześniu oferta złożona przez Fundację Nowoczesnej Edukacji "Spunk" i Fundację na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego "Jaskółka".

Czytaj też:  Zajęcia z rodzicielstwa w łódzkich szkołach

W konkursie startowało także kościelne Centrum Służby Rodzinie, powołane przez arcybiskupa łódzkiego.

Politycy łódzkiego PiS przypomnieli w piątek, że konkurs po raz pierwszy został ogłoszony w lutym i wtedy komisja konkursowa najwyżej oceniła ofertę CSR; jej kontrkandydatem była wówczas "Jaskółka".

"Niestety, z niewiadomych do dzisiaj dla nas przyczyn konkurs ten został odwołany, niezgodnie prawem, na co zwracałem uwagę pani prezydent" - mówił radny PiS Piotr Adamczyk.

Zdaniem Mastalerka to co stało się z konkursem, który wygrało CSR jest to "w najczystszej formie dyskryminacja Centrum Służby Rodzinie".

"Jest to dyskryminacja wartości katolickich. Nie zgadzamy się z takim postępowaniem prezydent Zdanowskiej i PO" - oświadczył lider łódzkiego PiS.

Działaczom PiS nie podoba się także, że zajęcia ma prowadzić Fundacja "Spunk". Adamczyk podkreślił, że jej nazwa w języku angielskim oznacza "wytrysk" czy "spermę".

"Uważam, że w tym wieku, a więc 13-16 lat, kiedy buzują hormony, kiedy pewne treści wydają się być nacechowane pewnymi emocjami, dodatkowe emocje dokładać w postaci chociażby takiej nazwy niesie ze sobą dużo dodatkowych problemów. Lepiej by było, gdyby ta Fundacja w ten sposób się nie nazywała" - powiedział radny.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE