PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyniki konkursu dot. edukacji seksualnej skrytykowane

  • PAP    21 września 2012 - 16:14
Wyniki konkursu dot. edukacji seksualnej skrytykowane

Politycy łódzkiego PiS krytykują wyniki konkursu na prowadzenie pilotażowych zajęć dot. edukacji seksualnej w łódzkich gimnazjach. Poseł Marcin Mastalerek zarzuca prezydent miasta i Platformie Obywatelskiej dyskryminację kościelnego Centrum Służby Rodzinie.
PiS chce także odwołania z funkcji wiceprezydenta miasta Krzysztofa Piątkowskiego, odpowiedzialnego za oświatę (byłego działacza tej partii).

Ogłoszony przez łódzki magistrat konkurs na prowadzenie zajęć nt. świadomego rodzicielstwa oraz profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową wygrała we wrześniu oferta złożona przez Fundację Nowoczesnej Edukacji "Spunk" i Fundację na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego "Jaskółka".

Czytaj też:  Zajęcia z rodzicielstwa w łódzkich szkołach

W konkursie startowało także kościelne Centrum Służby Rodzinie, powołane przez arcybiskupa łódzkiego.

Politycy łódzkiego PiS przypomnieli w piątek, że konkurs po raz pierwszy został ogłoszony w lutym i wtedy komisja konkursowa najwyżej oceniła ofertę CSR; jej kontrkandydatem była wówczas "Jaskółka".

"Niestety, z niewiadomych do dzisiaj dla nas przyczyn konkurs ten został odwołany, niezgodnie prawem, na co zwracałem uwagę pani prezydent" - mówił radny PiS Piotr Adamczyk.

Zdaniem Mastalerka to co stało się z konkursem, który wygrało CSR jest to "w najczystszej formie dyskryminacja Centrum Służby Rodzinie".

"Jest to dyskryminacja wartości katolickich. Nie zgadzamy się z takim postępowaniem prezydent Zdanowskiej i PO" - oświadczył lider łódzkiego PiS.

Działaczom PiS nie podoba się także, że zajęcia ma prowadzić Fundacja "Spunk". Adamczyk podkreślił, że jej nazwa w języku angielskim oznacza "wytrysk" czy "spermę".

"Uważam, że w tym wieku, a więc 13-16 lat, kiedy buzują hormony, kiedy pewne treści wydają się być nacechowane pewnymi emocjami, dodatkowe emocje dokładać w postaci chociażby takiej nazwy niesie ze sobą dużo dodatkowych problemów. Lepiej by było, gdyby ta Fundacja w ten sposób się nie nazywała" - powiedział radny.

<!-- pagebreak //-->

Mastalerek zapowiedział, że w tej sprawie wystosuje interpelację do Kuratorium Oświaty i MEN; radni PiS będą też wnioskować o odwołanie odpowiedzialnego za oświatę wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego.

Rzecznik prezydent Łodzi Marcin Masłowski powiedział, że pierwszy konkurs w tej sprawie nie został unieważniony, a jedynie był nierozstrzygnięty.

"Miasto chciało większego uszczegółowienia, m.in. scenariuszy wszystkich lekcji, jak lekcje edukacyjne gimnazjalistów mają wyglądać. Dlatego został nierozstrzygnięty pierwszy konkurs" - dodał.

Odnosząc się do nazwy Fundacji powiedział, że komisja konkursowa nie kierowała się nazwą, a wybrała najlepszą ofertę.

"Nie wiem, czy komisja konkursowa w ogóle zdawała sobie sprawę, że rzeczywiście spunk ma w slangu pięć różnych znaczeń, m.in. odwagę czy spermę. Nie sądzę, żeby brała to pod uwagę, raczej kierowała się najlepszą ofertą edukacyjną" - dodał rzecznik prezydent Łodzi.

Komisja oceniała m.in. autorskie programy poszczególnych organizacji, kwalifikacje osób związanych z realizacją tych programów oraz aspekt finansowy.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.