PARTNER PORTALU
  • BGK

Wypoczynek w nieskażonym środowisku

  • GK    2 sierpnia 2013 - 13:40
Wypoczynek w nieskażonym środowisku

Ponad 4 tysiące dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska wyjeżdża podczas tegorocznych wakacji na kolonie m.in. do Międzyzdrojów, Łeby i Ustronia Morskiego.
Odpoczynek na terenach wolnych od przemysłu, z czystym powietrzem i wodą jest możliwy dzięki dopłatom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

- Na kolonie wyjechały dzieci m.in. z Wrocławia i Legnicy, miast w których występują przekroczenia standardów jakości środowiska - mówi Marek Mielczarek, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Na Dolnym Śląsku wykaz takich miejscowości ustalany jest co roku na podstawie badań Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Z wyjazdów skorzystało już ponad 2 tysiące osób, reszta będzie wypoczywać na prozdrowotnych koloniach do końca wakacji.

Część uczestników pochodzi z rodzin patologicznych, a także z rodzin wielodzietnych o niskich dochodach i bezrobotnych.

Organizatorzy kolonii, m.in. z ZHP, Caritas, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, zapewniają uczestnikom aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, konkursy ekologiczno-sportowe, quizy i zajęcia promujące zdrowy styl życia oraz rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska.

Dzieci zdobywają wiedzę o skutkach niekorzystnych zmian w przyrodzie spowodowanych działalnością człowieka oraz o potrzebie ochrony lasów, oszczędzania wody czy segregowania odpadów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • pistacja, 2013-08-02 22:15:45

    miło byłoby pobyc w nieskazonym srodowisku...
  • dumne oczko, 2013-08-02 22:12:34

    Dobre sobie, akurat dzis zamknięto kąpielisko w Ustroniu Morskim (artykuł na wp. - bakterie coli). Zresztą morze jest brudne, zakwitło, woda nieprzezroczysta, ogólnie brudno na plażach (wina ludzi, strasznie smiecą). No to dzieciaki sobie uzyją, ech. Na początku lipca byłam w Mikoszewie - makabra, s...trasznie brudno w Bałtyku, trochę się ochlapałam i do dzis strasznie mnie swędzi ciało. Normalnie masakra. Ludzie, uważajcie - nie kąpćcie się w brudnych wodach, bo ta od ujścia Wisły aż do Rosji to jeden wielki syf. Już nie ma gdzie się kąpać, zostało tylko kilka miejsc nad Bałtykiem (jeszcze). Jak długo?  rozwiń