Wypoczynek w nieskażonym środowisku

Ponad 4 tysiące dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska wyjeżdża podczas tegorocznych wakacji na kolonie m.in. do Międzyzdrojów, Łeby i Ustronia Morskiego.
Wypoczynek w nieskażonym środowisku

Odpoczynek na terenach wolnych od przemysłu, z czystym powietrzem i wodą jest możliwy dzięki dopłatom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

- Na kolonie wyjechały dzieci m.in. z Wrocławia i Legnicy, miast w których występują przekroczenia standardów jakości środowiska - mówi Marek Mielczarek, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Na Dolnym Śląsku wykaz takich miejscowości ustalany jest co roku na podstawie badań Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Z wyjazdów skorzystało już ponad 2 tysiące osób, reszta będzie wypoczywać na prozdrowotnych koloniach do końca wakacji.

Część uczestników pochodzi z rodzin patologicznych, a także z rodzin wielodzietnych o niskich dochodach i bezrobotnych.

Organizatorzy kolonii, m.in. z ZHP, Caritas, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, zapewniają uczestnikom aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, konkursy ekologiczno-sportowe, quizy i zajęcia promujące zdrowy styl życia oraz rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska.

Dzieci zdobywają wiedzę o skutkach niekorzystnych zmian w przyrodzie spowodowanych działalnością człowieka oraz o potrzebie ochrony lasów, oszczędzania wody czy segregowania odpadów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

miło byłoby pobyc w nieskazonym srodowisku...

pistacja, 2013-08-02 22:15:45 odpowiedz

Dobre sobie, akurat dzis zamknięto kąpielisko w Ustroniu Morskim (artykuł na wp. - bakterie coli). Zresztą morze jest brudne, zakwitło, woda nieprzezroczysta, ogólnie brudno na plażach (wina ludzi, strasznie smiecą). No to dzieciaki sobie uzyją, ech. Na początku lipca byłam w Mikoszewie - makabra, s...trasznie brudno w Bałtyku, trochę się ochlapałam i do dzis strasznie mnie swędzi ciało. Normalnie masakra. Ludzie, uważajcie - nie kąpćcie się w brudnych wodach, bo ta od ujścia Wisły aż do Rosji to jeden wielki syf. Już nie ma gdzie się kąpać, zostało tylko kilka miejsc nad Bałtykiem (jeszcze). Jak długo? rozwiń

dumne oczko, 2013-08-02 22:12:34 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE