PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyprawka szkolna bardziej dostępna?

  • GK    15 maja 2012 - 13:19
Wyprawka szkolna bardziej dostępna?

Samorządowcy domagają się podniesienia kryterium dochodowego, uprawniającego do korzystania z wyprawki szkolnej.
Na posiedzeniu Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego strona samorządowa uzgodniła ze stroną rządową projekt rozporządzenia MEN w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników wraz z projektem uchwały Rady Ministrów w sprawie rządowego „Programu Pomocy Uczniom 2012 – wyprawka szkolna”.

Samorządowcy jednak zwrócili uwagę na to, że od 2006 r. nie było zmieniane – ustalone w wysokości 315 zł na osobę – kryterium dochodowe, uprawniające do korzystania z pomocy.

– Należy je podnieść, gdyż w tej chwili coraz mniej uczniów może korzystać z wyprawki szkolnej – stwierdzili przedstawiciele korporacji samorządowych.

Jednocześnie zaproponowali, by w przyszłości powrócić do dziesięcioprocentowej puli środków do wykorzystania poza kryterium finansowym.

Według strony rządowej, w ostatnich latach środki z tej puli były wykorzystywane w skali kraju na poziomie zaledwie w 3-4 proc. i w związku z tym podjęto decyzję o zmniejszeniu tej puli do 5 proc., by nie trzeba było zwracać pieniędzy do budżetu państwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Jan, 2012-06-04 21:13:53

    Zbiorowe zakupy w ramach programu "wyprawka szkolna" dają spore oszczędności, polecam -> pouczyc.pl/Grupowe-zakupy-podrecznikow.html