PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyprawka szkolna: Co i kiedy powinno się znaleźć w szkolnym plecaku?

  • DlaHandlu.pl    8 sierpnia 2016 - 11:12
Wyprawka szkolna: Co i kiedy powinno się znaleźć w szkolnym plecaku?
Co znajdzie się w szkolnych plecakach? (fot.pixabay)

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Okazje wynika, że blisko 1/3, czyli 32% badanych zaczęło kupować artykuły szkolne wraz z początkiem sierpnia. Natomiast największa grupa, bo aż 39% planuje tego typu zakupy w drugiej połowie sierpnia. Jedynie 11% rodziców zostawia ten obowiązek na ostatnią chwilę i deklaruje, że dopiero we wrześniu zadba o wyprawkę dla swoich pociech.
W badaniu ankietowani zostali zapytani również o to, co konkretnie kupują swojemu dziecku w związku z nadchodzącym rokiem szkolnym. Najwięcej osób (21%) odpowiedziało, że podręczniki, 17% wskazało na zeszyty, a 11% twierdzi, że zdecyduje się na zakup plecaka. Ponadto 9% kupuje długopisy, 7% piórniki na przybory szkolne, a 5% artykuły plastyczne.

Z artykułów „okołoszkolnych” 13% planuje zakup nowych butów, a 8% stroju sportowego. Najrzadziej ankietowani uzupełniają szkolną wyprawkę o pojemniki na kanapki (4%), worki na buty (3%) i mundurki szkolne (2%).

Trzeci kwartał to dość trudny okres dla finansów osób posiadających dzieci w wieku szkolnym. Po wydatkach związanych z wakacjami, przychodzi bowiem czas na zakup wyprawki. Najwięcej, bo aż 23% osób planuje wydać na szkolne akcesoria od 100 zł do 300 zł. Z kolei 7% liczy, że zamknie się w kwocie od 300 zł do 500 zł, a 16% deklaruje, że przekroczy 500 zł. Co ciekawe, 14% badanych rodziców ma zamiar wydać wraz z początkiem roku szkolnego tylko do 50 zł, a 12% do 100 zł. Z kolei 28% odpowiedziało, że nie wie ile chce przeznaczyć na wyprawkę szkolną dla dziecka.

Czytaj więcej na Dlahandlu.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.