PARTNER PORTALU
  • BGK

"Wyprawka szkolna" dla dzieci z Podkarpacia

  • PAP    25 lipca 2012 - 19:59
"Wyprawka szkolna" dla dzieci z Podkarpacia

Ponad 32 tys. dzieci z Podkarpacia zostanie objętych pomocą materialną w ramach rządowego programu "Wyprawka szkolna" - wynika ze wstępnych danych wojewody podkarpackiego.
Dzięki rządowemu programowi rodzice uczniów niepełnosprawnych i będących w trudnej sytuacji materialnej mogą otrzymać od 180 do 352 zł na zakup podręczników.

Czytaj też: Wyprawka szkolna bardziej dostępna?

Jak poinformowała w środę rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś z szacunkowych danych przekazanych przez gminy wynika, że dofinansowanie do zakupu podręczników otrzyma prawie 29 tys. uczniów klas I-IV szkół podstawowych oraz pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych, a także ponad 3 tys. dzieci niepełnosprawnych.

"Dane mogą ulec zmianie, ponieważ do połowy września samorządy mają przesłać do kuratorium oświaty ostateczne informacje o liczbie uczniów, którzy mogą skorzystać z pomocy" - zastrzegła Oczoś.

Poinformowała, że wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wystąpiła do ministra finansów o zabezpieczenie środków na realizację programu w regionie, a pierwsza transza przyznanej pomocy wynosi 4,8 mln zł.

W tym roku rządowym programem "Wyprawka szkolna" będą objęci uczniowie rozpoczynający edukację szkolną w klasach I-IV szkoły podstawowej, klasach I-IV ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, w klasie I szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum, klasie IV ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasie IV ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasie I liceum plastycznego lub klasie I albo VII ogólnokształcącej szkoły baletowej.

Programem będą także objęci uczniowie słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający w roku szkolnym 2012/2013 do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.