PARTNER PORTALU
  • BGK

Wystartował Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

  • KB    20 kwietnia 2010 - 10:50
Wystartował Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

Łódzkie środowisko naukowe już po raz dziesiąty prezentuje publicznie swój potencjał naukowy, dorobek badawczy oraz osiągnięcia dydaktyczne.
Festiwal, którego głównym zadaniem jest przedstawienie zawiłych zagadnień z różnych dziedzin wiedzy w niebanalnej formie orgaznizowany jest już po raz dziesiąty.

Oficjalny start imprezy, która ma przyczynić się uwypuklenia wizerunku Łodzi akademickiej, miał miejsce w Filharmonii Łódzkiej. Prezentację potęgi łódzkich instytucji naukowych, technicznych i artystycznych poprzedziła minuta ciszy poświęcona ofiarom tragedii pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką.

- W tych trudnych czasach ten festiwal jest dowodem na potęgę nauki – mówił wiceprezydent Łodzi Marcin Bugajski, który w imieniu pełniącego funkcję prezydenta miasta Tomasza Sadzyńskiego, odczytał specjalny list.

- Dla Łodzi akademickiej to wydarzenie jest szansą na zdobycie nowych, inspirujących form upowszechniania naukowych osiągnięć naszego miasta- napisał pełniący funkcję prezydenta T. Sadzyński.

Tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem „Bądź najlepszy", szczególnie akcentuje potrzebę istnienia człowieka twórczego, z pasją zdobywającego wiedzę i nowe umiejętności.

Podobnie jak i w latach ubiegłych, festiwal wypełnią warsztaty, panele, wykłady i wystawy, które odwiedzą najmłodsi pasjonaci technicznych i artystycznych zagadnień.

- Chcemy promować sukcesy Łodzi – mówił prof. dr hab. Stanisław Liszewski, prezes Zarządu Łódzkiego Towarzystwa Naukowego i zarazem organizator imprezy. – Jesteśmy miastem, które nie za bardzo lubi się chwalić, ale trzeba pokazać nasz niezwykły dorobek, z którego łodzianie mogą być naprawdę dumni.

Sam festiwal potrwa do 26 kwietnia, a w jego programie znajdzie się ponad 300 imprez popularnonaukowych. Tradycyjnie już odbędą wycieczki po mieście, nie zabraknie efektownych pokazów fizyków, chemików, biologów czy informatyków. Stałym punktem programu jest też blok noblistów, przedstawiający laureatów Nagród Nobla w poszczególnych dziedzinach nauki.

Większość imprez realizowanych będzie w murach łódzkich uczelni: Politechnice Łódzkiej, Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Medycznym. Kulminacją festiwalu będzie piknik naukowy, który odbędzie się w Manufakturze 24 i 25 kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.