PARTNER PORTALU
  • BGK

Wystartowała Akademia Euro

  • GK    7 kwietnia 2011 - 10:33

Akademia Euro to jeden z kluczowych projektów, który będzie przygotowywał region Dolnego Śląska do Euro 2012.
Jego inicjatorem jest spółka PL.2012. Realizowany będzie wspólnie z dolnośląskim urzędem marszałkowskim. Spółka PL.2012 podpisała 6 kwietnia pierwszą umowę o dofinansowanie projektu z Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy.

W ramach projektu zostanie przeszkolonych 720 mieszkańców Dolnego Śląska. Są to osoby tzw. pierwszego kontaktu z kibicami, czyli fachowcy zatrudnieni w gastronomii i handlu, pracownicy kolei i instytucji publicznych realizujących zadania z zakresu sportu i rekreacji.

Projekt jest też skierowany do specjalistów zatrudnionych w szpitalach czy centrach zarządzania kryzysowego. W zakres kursów wejdzie nauka angielskiego, szkolenia z zakresu różnic kulturowych czy profesjonalnej obsługi klienta.

Uczestnicy projektu zdobędą też wiedzę z zakresu imprez Euro 2012 oraz atrakcji turystycznych regionu. Szkolenia ruszą w sierpniu tego roku. Potrwają około 4 miesięcy.

Projekt Akademia Euro potrwa do końca maja przyszłego roku. Spółka PL.2012 zarządza całym projektem, czyli zajmie się rekrutacją uczestników i organizacją kursów angielskiego oraz szkoleń. Województwo dolnośląskie zajmie się ocena i kontrolowanie projektu. Przewidziany budżet na jego realizację wynosi 3,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.