PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyszkolą studentów na EURO 2012

  • AW    13 stycznia 2011 - 14:18

Przedstawiciele władz miastem w Poznaniu i rektorzy Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Politechniki Poznańskiej podpisali dziś porozumienie w sprawie programu staży dla studentów w zakresie kluczowych inwestycji UEFA Euro 2012.
Program staży studenckich polega na stworzeniu przez Spółkę Infrastruktura Euro Poznań 2012 możliwości odbywania w trakcie trwania roku akademickiego przez studentów II stopnia 3-miesięcznych staży przy wybranym projekcie inwestycyjnym.Celem programu jest przede wszystkim stworzenie studentom możliwości zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń, które mogą być przydatne w ich przyszłej pracy zawodowej.

Program rozpoczyna się 1 marca 2011 roku i obejmować będzie 3 edycje. W ramach pierwszej edycji staż odbywać będzie do 10 studentów.

Dzięki programowi miasto chce też promować inwestycje związane z organizacją UEFA Euro 2012 i zabiegać o społeczną akceptację dla utrudnień przez nie powodowanych.

Inwestycje Spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012 objęte programem staży, w ramach których istnieje możliwość odbycia staży inżynierskich, prawniczych, ekonomicznych i socjologicznych, to:przedłużenie trasy PST do Dworca Zachodniego w Poznaniu, przebudowa ulicy Grunwaldzkiej, odnowa infrastruktury transportu publicznego w związku z organizacją EURO 2012, budowa trasy tramwajowej Os. Lecha - Franowo  oraz budowa Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • kot w b., 2011-01-13 18:40:34

    dobry pomysł !