PARTNER PORTALU
  • BGK

Z fałszywymi dyplomami uczyła w szkołach

  • PAP    15 grudnia 2010 - 10:51

Stołeczna policja zatrzymała 60-latkę, która wykorzystując fałszywe dyplomy ukończenia wyższych uczelni, przez 9 lat uczyła w szkołach podstawowych i gimnazjach. Kobiecie przedstawiono 11 zarzutów, m.in. oszustwa, za co grozi do 8 lat więzienia.
- Kilka miesięcy temu dyrektor białołęckiej szkoły poinformował kuratora oświaty o nauczycielce, która prawdopodobnie posłużyła się fałszywymi dyplomami ukończenia studiów - poinformowała w środę 15 grudnia Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Policjanci z warszawskiej Białołęki ustalili, że 60-latka, dzięki podrobionym dokumentom wrocławskich uczelni wyższych, od 2001 roku uczyła biologii i języka angielskiego w 11 warszawskich i podwarszawskich gimnazjach i podstawówkach.

"Nauczycielka" przyznała się, że posłużyła się kilkoma dyplomami ukończenia wrocławskich uczelni wyższych. Odmówiła jednak składania wyjaśnień. Kobieta usłyszała 11 zarzutów, w tym te dotyczące posłużenia się sfałszowanymi dokumentami.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez nią przestępstwa trafiło do północnopraskiej prokuratury. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • jozi, 2010-12-15 13:35:36

    Skoro przez tyle lat uczyła j. angielskiego i biologii i się to nie "wydało" to znaczy że poziom nauki byl dobry- ale to nie znaczy że nie potępiam oszustwa. Przypomina mi się nasza polska komiedia pt "Konsul". Witamy na pokładzie