PARTNER PORTALU
  • BGK

Z otwartym kontem w RPO

  • AZA    10 września 2010 - 15:26

Kluczowe inwestycje w Goleniowie, Szczecinie, Koszalinie i Kołobrzegu mają zagwarantowane już dofinansowanie z zachodniopomorskiego RPO. Decyzję o przyznaniu środków podjął dziś zarząd województwa.
W zakresie dofinansowanych inwestycji mieści się budowa odwodnienia w Goleniowskim Parku Przemysłowym, tworzenie Portalu BEZPIECZNI RAZEM oraz Portalu edukacyjnego województwa zachodniopomorskiego – Szczecin, jak i renowacja średniowiecznych katedr w Koszalinie i w Kołobrzegu realizowana przez Diecezję Koszalińsko-Kołobrzeską.

Projekt indywidualny pod nazwą „Wzrost znaczenia dziedzictwa kulturowego w Województwie Zachodniopomorskim poprzez renowację średniowiecznych Katedr w Koszalinie i w Kołobrzegu” realizowany jest przez Diecezję Koszalińsko-Kołobrzeską w ramach poddziałania 5.2.2 Zachowanie dziedzictwa kulturowego RPO WZ. Kwota przeznaczona na dofinansowanie wynosi 3 855 000,00 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekty indywidualne „Portal BEZPIECZNI RAZEM” oraz „Portal edukacyjny województwa zachodniopomorskiego – Szczecin” realizowane są przez Gminę Miasto Szczecin w ramach działania 3.2 Rozwój systemów informatycznych i e-usług RPO WZ.  Na „Portal BEZPIECZNI RAZEM”  przeznaczono 1 200 000,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Natomiast portal edukacyjny województwa zachodniopomorskiego otrzyma 8 250 000,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 4 128 736,00 zł otrzyma Gmina Goleniów na realizację projektu kluczowego pod nazwą „Budowa odwodnienia w Goleniowskim Parku Przemysłowym" realizowanego w ramach poddziałania 1.3.3 Wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Regionalnego Programu Operacyjnego

W sumie, na realizację wymienionych czterech  projektów z Indykatywnej Listy Projektów Indywidualnych Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie w łącznej wysokości 17 433 736,00 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.