PARTNER PORTALU
  • BGK

Z radomskich szkół znikną dzienniki

  • RadomNews.pl    27 marca 2014 - 11:26
Z radomskich szkół znikną dzienniki

Wprowadzenie e-dzienników we wszystkich placówkach edukacyjnych w Radomiu to jeden z elementów zintegorwanego systemu zarządzania oświatą.
Zintegrowany system zarządzania oświatą wzorowo został przeprowadzony w Słupsku. - I my będziemy drugim miastem, w którym papierowe dzienniki zostaną zastąpione e-dziennikami - tłumaczy wiceprezydent Radomia, Andrzej Kosztowniak.

To właśnie szef radomskiego magistratu podpisał z przedstawicielami konsorcjum firm Vulcan i Librus stosowną umowę. Wspomniane firmy dostarczą oprogramowanie do funkcjonowania systemu. Ma na to 60 dni. Program w radomskich szkołach ma zacząć funkcjonować w pełni od 1 września 2014 roku.

Oprogramowanie dostarczy konsorcjum firm Vulcan (Wrocław) i Librus (Katowice), które wygrało ogłoszony przez gminę przetarg, oferując za swoje usługi za kwotę około 4,1 mln. Projekt jest współfinansowany przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Jak podkreślają w Urzędzie Miejskim w Radomiu, dzięki wdrożeniu systemu można będzie, na przykład, zmniejszyć wydatki na zakupy bieżące dokonywane przez poszczególne jednostki, bo „rozproszone” dotąd zamówienia można będzie zebrać w jedno, co pozwoli na osiągnięcie niższej ceny.

Dzięki systemowi normą staną się także tak powszechnie już oczekiwane możliwości, jak m.in. elektroniczny nabór do przedszkoli i szkół czy dostęp do elektronicznego dziennika lekcyjnego. Umożliwi on kontrolę spełniania obowiązku nauki, rozliczanie pobytu dziecka w przedszkolu. Urząd będzie miał ułatwione planowanie i dokonywanie analiz budżetowych oraz analiz struktury zatrudnienia i wynagrodzeń w poszczególnych placówkach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.