Za 2 lata wielka kumulacja 6-latków w szkołach

W szkolnych ławach zasiądzie mniej sześciolatków niż w 2012 r. Za rok i za dwa lata czeka nas więc wielka kumulacja - stwierdza "Rzeczpospolita".
Za 2 lata wielka kumulacja 6-latków w szkołach

Jak dowiedziała się gazeta w kuratoriach oświaty, ok. 15 proc. 6-latków wybiera się do szkoły; rok temu było to ok. 18 proc., a 2 lata wstecz - blisko 20 proc. Grube miliony wydane przez resort edukacji na kampanię promującą reformę obniżającą wiek szkolny oraz tournee urzędników MEN po szkołach nie przyniosły efektów - komentuje "Rz".

Czytaj też: Mają przynętę na sześciolatka

A że tegoroczna rekrutacja była ostatnią, w której rodzice mieli wybór, czy posłać 6-latka do szkoły, czy też do przedszkola, szykuje się kumulacja roczników w następnych latach.

Czytaj też: MEN: wniosek o referendum ws. 6-latków miał uchybienia

Jak wylicza dziennik, za rok będzie o blisko 140 tys. (czyli o 35 proc.) więcej uczniów niż teraz, a w 2015 r. do I klas trafi aż ok. 200 tys. więcej niż rok czy 2 lata wcześniej. W ocenie ekspertów, wiele polskich szkół będzie pracowało na dwie zmiany.

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

jako uczeń zawsze zazdrosciłam kolezance ktora w wieku 6 lat poszla do szkoly ...dzis Ona jest Pedagogiem na Wyzszej Uczelni a ja mimo ,ze ukonczyłam Wyższą Uczelnie nie mogłam znależć dla siebie pracy w kraju...
Przy okazji informuje rodziców 6- latków ,ze w przyszłym roku ich dzieci 7 lat
...ki będa matkować sześciolatka ( nie wiem co zyskacie rodzice przez wasz glupi upór nie posłania dziecka do szkoly w wieku 6 lat) rozwiń

Anna, 2013-08-30 06:57:29 odpowiedz

Co za obłuda, w szkołach brakuje wszystkiego a oni wydają miliony na reklamę swoich głupich pomysłów.
Przecież obecnie dziecko w wieku 6 lat ma możliwość kształcenia i rozwoju, czy nazwa klasa 1 zamiast oddział przedszkolny zamieni normalne dzieci w nadzwyczajne ??
Rodzice też chętni
...e wysyłaliby systematycznie i 5 letnie dzieci do przedszkola - gdyby były dla nich miejsca ... a jeszcze gdyby te przedszkola stać było na pomoce do nauki systemem Montessori .... ale my wolimy zmienić pieczątki i tabliczki na drzwiach a to co najważniejsze będzie żałosne jak dotychczas.. rozwiń

Grażka, 2013-08-29 23:04:03 odpowiedz

Jestem wykształconą matką. Wraz z mężem dbamy o edukację naszych dzieci. Swojego 6 latka nie posłaliśmy do szkoły. Jeśli mielibyśmy podejmować decyzję drugi raz, postąpilibyśmy tak samo.
Przed podjęciem decyzji dużo rozmawialiśmy z pedagogami w przedszkolu, w szkole, psychologami. Wszyscy odr
...adzali nam wysłanie dziecka do szkoły w wieku 6 lat (pomimo, że dziecko jest ponadprzeciętnie inteligentne). rozwiń

Matka, 2013-08-29 22:32:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU