PARTNER PORTALU
  • BGK

Za absurdy Karty nauczyciela płacą samorządy

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    3 października 2011 - 06:35
Za absurdy Karty nauczyciela płacą samorządy

ZNP jak niepodległości broni Karty nauczyciela. Choć szkodzi ona systemowi oświaty, finansom gmin, budżetowi, gospodarce, a nawet nauczycielom.
Minister edukacji Katarzyna Hall zadeklarowała, że chce zmienić Kartę nauczyciela. W jej ocenie obecny system nie gwarantuje odpowiednio elastycznego i motywującego systemu wynagradzania pedagogów – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Dekalog powiatowych żądań

Odpowiedź usłyszała natychmiast. Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz stwierdził, że nie ma związku przyczynowo-skutkowego między kartą a jakością pracy.

Tymczasem koszty pracy nauczycieli pokrywają podatnicy i samorządy. Niektóre gminy przeznaczają na ten cel nawet 60 proc. rocznych budżetów.

Na edukację co roku z budżetu państwa i samorządów trafia ponad 50 mld zł. Jeśli ten system nadal będzie funkcjonował, grupa nauczycieli z najwyższymi uposażeniami systematycznie będzie rosła, a wraz z nią wydatki na oświatę – uważa „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Rozum do emeryta, 2011-12-02 13:59:27

    Rozum do emeryta. Z przykrością informuję "emerycie", że zmusiłeś mnie, abym Cię opuścił.
  • emeryt, 2011-12-02 13:34:59

    Może lepiej żeby półanalfabeci uczyli nasze dzieci?. Na pewno będzie taniej!! Już dziś pierwszeństwo w zatrudnieniu mają najniżej wykształceni, bo tak jest taniej. Nie wydaje się Państwu ,że "nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko??" Od tego mamy rząd , ministrów sejm, aby te problem...y rozwiązywać."Absurdy Karty nauczyciela" (jeżeli takie są) nie pojawiły się w naszym ustawodawstwie z kosmosu!! Rozum!!!!!Gdzie jesteś????!!  rozwiń