PARTNER PORTALU
  • BGK

Za co musisz zapłacić, a co jest bezpłatne w szkole

  • pt    4 września 2015 - 09:52
Za co musisz zapłacić, a co jest bezpłatne w szkole
Warto sprawdzić za co nie musimy płacić w szkole i przedszkolu

Ubezpieczenie wypadkowe NNW nie jest obowiązkowe. Szkoły nie mogą też pobierać opłat za m.in. korzystanie z e-dziennika.
Ministerstwo Edukacji przypomina, że wszelkie opłaty w szkole publicznej są dobrowolne – warto o tym pamiętać w pierwszych dniach nowego roku szkolnego.

Sprawdź za co nie musisz płacić.

W szkole:

*E-dzienniki: szkoły nie mogą pobierać opłat od rodziców za korzystanie z dziennika elektronicznego;

*Ubezpieczenie: rodzice nie muszą obowiązkowo ubezpieczać dzieci w szkołach, także w czasie wycieczki i imprezy szkolnej organizowanych w kraju. Ubezpieczenie wypadkowe NNW jest dobrowolne dla wszystkich. Co więcej, dyrektor nie może żądać od rodziców jakichkolwiek oświadczeń jeśli rodzic z ubezpieczenia w szkole rezygnuje;

*Rada Rodziców: składka jest absolutnie dobrowolna. Nikt nie może zmuszać rodzica do jej uiszczenia.

W przedszkolu:

*od dwóch lat rodzice mają zagwarantowane ograniczenie wysokości opłat pobieranych przez publiczne przedszkole. Co najmniej 5 godzin dziennie jest bezpłatnych, a za kolejne godziny rodzice płacą maksymalnie 1 zł;

*za zajęcia dodatkowe prowadzone przez przedszkole rodzice nie ponoszą dodatkowych opłat;

*przedszkole nie może pobierać dodatkowych opłat na zakup np. środków czystości, artykułów papierniczych wykorzystywanych na zajęciach itp.

Więcej informacji w przygotowanym przez MEN „Niezbędniku dla ucznia, rodzica i nauczyciela na rok szkolny 2015/2015”, na stronach MEN.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.