Zachęcają uczniów do obywatelskiego zaangażowania

Zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do aktywności społecznej i udziału w konsultacjach społecznych - zakłada realizowany w Poznaniu projekt "Akademia Młodego Obywatela". W poniedziałek zaprezentowano założenia programu.
Zachęcają uczniów do obywatelskiego zaangażowania

"Widać, że młodzi ludzie angażują się mniej niż starsi i dlatego warto już na etapie edukacyjnym powiedzieć im o konsultacjach społecznych. Mam nadzieje, że nasz program przygotuje ich do szerszego udziały w życiu społecznym" - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Do udziału w programie może zgłosić się 15 klas z poznańskich szkół ponadgimnazjalnych, które wezmą udział w grze miejskiej, warsztatach szkoleniowych i konkursie.

"Podczas warsztatów uczniowie zaznajomią się z zasadami funkcjonowania miasta, a w ramach pracy konkursowej będą musieli zorganizować debatę szkolną debatę na temat wybranego aspektu z życia miasta" - powiedział współautor projektu Maciej Milewicz.

Nabór chętnych klas potrwa do 22 lutego, a pierwsza edycja programu zakończy się w czerwcu. Program realizuje Oddział Dialogu Społecznego w Biurze Prezydenta Urzędu Miasta Poznania.

Poznań jest jednym z liderów w dziedzinie konsultacji społecznych, w 2012 roku urząd przeprowadził 67 różnego rodzaju konsultacji najczęściej dotyczących planów zagospodarowania przestrzennego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE